Policie stíhá kocoura a muže, který pro něj kradl peníze a jídlo

21.7.2022
Jan Štoll

Legalizace výnosů z trestné činnosti je trestná. O tom se přesvědčil kocour, jehož identitu z důvodu presumpce neviny police zatím tají. Nevědomky byl totiž živen z plodů trestné činnosti svého majitele. Toho už police zatkla, státní zástupce ani soud vazbu na podezřelé neuvalil, oba jsou podle kriminalistů trestně stíhaní na svobodě.

Humorně pojali policisté informování o případu z Ostravy, kdy dopadli 36letého muže, který si měl z šaten, skříněk nebo i kabelek přivlastňovat peněženky. „Jeho cesta pokračovala do obchodů, kde nakoupil dobroty například v podobě tuňáka pro svého kocoura. Následovala platba odcizenými platebními kartami, která v mnoha případech byla akceptována,“ uvedli policisté na sociální síti k motivu trestné činnosti pachatele.

Ten má mít na svědomí i přímé krádeže v obchodech. „Kde měl opět brát jídlo pro kočky a bez zaplacení projít pokladnou. Kriminalisté už muže obvinili a nyní mu hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky,“ dodávají policisté s tím, že trestní stíhání je pro oba aktéry vedeno na svobodě.

Zda po odstíhání případu bude identita kocoura odhalena zatím policie nesdělila. Stejně tak není zřejmé, do jaké míry byl pachatel pod psychologickým nátlakem svého kocoura. V každém případě, jeho osud nenechal uživatele sociální sítě lhostejným. „Okamžitě tu kočku propusťte,“ napsal policistům například známý marketér Jakub Horák. A přidali se i další lidé, kteří volají po petici či propuštění kocoura na kauci. „Až složí kauci, neboť je nebezpečí, že se bude vyhýbat vyšetřování. Pět myší včetně ocásků,“ reagoval další uživatel.

Někteří lidé v kocourovi naopak vidí hlavního organizátora gangu. „Chudák chlap půjde sedět, přitom ho ta kočka úkolovala. Tak je to u nás se vším. Zavírají se jen spodní patra kriminality a na vyšší nedojde.“. „Osobně bych se vůbec nedivil, že by ho k té trestné činnosti naváděla,“ napsal další uživatel.

Mezi lidmi se našli i adepti na samosoudce z lidu. „Přimlouvám se za podmínku. Aby kocourek nepřišel o páníčka, který ho má rád,“ píše jedna z uživatelek. Tak či tak, vyšetřovatelé budou mít s dokončením případu ještě spoustu vrásek. „Obviněný má právo být vyslechnut a i u soudu hájen v jazyce, kterému rozumí,“ připomíná totiž další z uživatelů.

vzNepřehlédněte