Policejní kukátko kontrolovalo řidiče

2.10.2019
Jan Štoll

Policisté na Benešovsku zaměřili při akci TISPOL na kontrolu zákonných povinností řidičů, zejména jestli se řádně věnují řízení, jsou připoutáni, anebo jestli během jízdy místo volantu nedrží například telefon.

Akce TISPOL probíhala každý všední den v době od 16. do 20. září letošního roku na různých místech benešovského okresu. „Zúčastnilo se jí celkem 8 policistů dopravní a 28 policistů pořádkové služby. K dispozici měli i monokulární dalekohled, za pomoci kterého mohli přestupky řidičů dokumentovat,“ uvedla mluvčí Policie ČR Benešov Eva Stulíková.

Policisté zkontrolovali celkem 366 vozidel a jejich řidičů. „Blokové pokuty v celkové výši 12 500 korun přitom udělili celkem 46 z nich. Čtrnácti za to, že nebyli připoutáni bezpečnostními pásy, sedmi za nevyhovující technický stav jejich vozidla. Zbylé přestupky se týkaly tzv. jiného jednání,“ dodala  Stulíková. Celkem 16 řidičů čeká  správní řízení hlavně za nerespektování stanovené rychlosti.

„Přestože se přestupku v rámci této akce dopustil přibližně každý osmý řidič, je nezbytně nutné na dodržování povinností ze strany řidičů stále dohlížet. Obdobné akce jsou proto plánovány i na další blízké období,“ dodává Stulíková.Nepřehlédněte