Policejní psovodi soutěžili o pohár krajského ředitele

12.10.2021
Roman Kořinek

Další ročník přeboru ve výkonu služební kynologie O pohár ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje pro rok 2021 přilákal devět nejlepších psovodů z Karlovarského kraje. Ti postupně během tří dnů soutěžili v disciplínách zaměřených na praktický výkon služby.

„Své schopnosti měřili ve třech disciplínách, a to pachové práce, obrana a poslušnost. Účelem bylo prověření připravenosti služebních psů, ale taktéž předání zkušeností jednotlivých psovodů. Během třídenních závodů bylo k vidění mnoho skvělých výkonů,“ říká policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Kategorii pachových prací nakonec vyhrál Josef Ulrych z Karlových Varů se svým služebním psem Jackpotem. Kategorii obranných prací ovládl Martin Havlíček z Chebu se svým služebním psem Copperem.

„Tato dvojice svedla souboj o první místo také mezi jednotlivci. Celkové prvenství nakonec získal Josef Ulrych se svým služebním psem Jackpotem a Martin Havlíček se psem Copperem skončil na druhé pozici. Na třetím místě skončil nestor kynologie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje Luboš Šmolík z Chebu se služebním psem Dagem,“ doplňuje mluvčí.

Mezi družstvy se z prvenství mohli radovat psovodi z územního odboru Cheb, kteří za sebou nechali kolegy ze Sokolovska i Karlovarska. Psovodem praxe byl vyhlášen Robert Walter z Karlových Varů se svým služebním psem Frigem.

Zdroj: vz/pčr


Témata:

Nepřehlédněte