Policie odhalila gang vyrábějící pervitin, jejich konexe spadají i do zahraničí

14.1.2022
Redakce

Protidrogová policie odhalila česko-vietnamský gang velkovýrobců pervitinu. Skupina působila hlavně na severozápadě Čech a část vyrobeného metamfetaminu směřovala také do Německa. Z výroby a prodeje drog je obviněno sedm lidí, kterým hrozí až 12 let vězení, informovala dnes Národní protidrogová centrála.

Zátah na výrobce metamfetaminu provedli policisté souběžně na šesti místech v Česku. Na území Karlovarského kraje byla zajištěna kompletní velkoobjemová laboratoř na výrobu pervitinu a již vyrobený metamfetamin ve stadiu krystalizace. Kriminalisté také zajistili sklad chemikálií nezbytných k výrobě drogy. „Látky byly nakupovány pod legendou následného legálního využití ve velkých objemech a jejich cena se pohybovala v řádech milionů korun,“ uvádí protidrogová centrála.

Při operaci s krycím názvem Metha policisté zajistit sedm kilogramů krystalického metamfetaminu, jeden kilogram heroinu a zhruba tři miliony korun v hotovosti. Celkem deset kilogramů metamfetaminu se kriminalistům podařilo zadokumentovat už při prověřování případu.

Vietnamsko-česká kriminální skupina organizovala výrobu a prodej drog velmi efektivním způsobem, a to zejména v severozápadním pohraničí ČR, uvádí policie. Část vyrobeného metamfetaminu podle jejího zjištění směřovala také do Německa.

Obvinění z výroby drog čelí sedm lidí, všichni jsou ve vazbě. V případě odsouzení jim hrozí osm až 12 let vězení. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

zdroj: čtk


Témata:

Nepřehlédněte