Policie prosí o pomoc s pátráním po ženě z České Lípy, je v devátém měsíci těhotenství

27.1.2023
Doris Drienová

Českolipská policie pátrá po ženě v devátém měsíci těhotenství, která by měla za dva týdny rodit. Pětadvacetiletá žena mongolské národnosti je nezvěstná od středečního večera. Na webu policie o tom informovala její regionální mluvčí Ivana Baláková.

„Dosavadní pátrání bohužel nepřineslo žádné informace o tom, kde se pohřešovaná od 25. ledna pohybovala. Pokud jste ji někde zahlédli a nebo ji potkáte, volejte okamžitě naši tísňovou linku 158, můžete tím pomoci zachránit dva životy,“ uvedla Baláková.

Tsevelmaa Otgonbayar bydlí v České Lípě v Okružní ulici. Odtud podle informací svého manžela odešla 25. ledna v 18:00 na procházku, ze které se už nevrátila a od té doby se nikomu ze svých blízkých neozvala. U sebe zřejmě nemá peníze, doklady či mobilní telefon. Manžel její zmizení ohlásil o den později v 18:00 s tím, že se ji nejprve snažil hledat sám. „Důvod jejího zmizení nechápe, před odchodem pohřešované podle něj k žádné hádce mezi manželi nedošlo,“ uvedla Baláková.

Pohřešovaná žena měla na sobě při odchodu z domova černé těhotenské legíny, černé kozačky a zelený dlouhý zimní kabát. Je vysoká zhruba 165 až 170 centimetrů, středně silné postavy. Má hnědé oči a černé, dlouhé a rovné vlasy s odbarvenými konečky do odstínu světle hnědé.

Žena údajně ráda navštěvovala přírodní areál v Dubici v České Lípě. Prostor bývalého koupaliště ve čtvrtek večer prohledaly policejní hlídky s psovodem a služebním psem a vodní plochu současně zkontrolovali potápěči Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Ženu se policistům zajít najít nepodařilo.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte