• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Policie zadržela gang výrobců drog, našla u nich sedm kilogramů metamfetaminu

  2.12.2022
  Doris Drienová

  Sedm kilogramů metamfetaminu a stovky tisíc korun v hotovosti našli policisté při dopadení gangu výrobců a distributorů drog. Zadrželi sedm lidí. V tiskové zprávě to oznámila policejní Národní protidrogová centrála. Gang působil nejméně od počátku letošního roku, a to v několika regionech, hlavně v Praze a Karlovarském a Ústeckém kraji. K výrobě drog používal často pronajaté chaty a varnu mezi nemovitostmi přesouval. Drogy vyvážela skupina i do ciziny.

  Gang se skládal z pěti lidí vietnamské národnosti a dvou Čechů. „Hlavním organizátorem této skupiny byl vietnamský pár z Karlovarského kraje, který činnost celé skupiny řídil a organizoval, včetně nákupu prekurzorů a dalších komodit určených k výrobě návykové látky určené pro český trh a částečně pro vývoz do zahraničí – Německa a Nizozemí,“ uvedla protidrogová centrála. Další dva Vietnamci působící v Praze také zajišťovali pro výrobu potřebné chemické látky a tablety s obsahem pseudoefedrinu.

  Jeden Vietnamec a jeden Čech pak metamfetamin vyráběli. Přítelkyně tohoto Čecha zajišťovala pro gang objekty pro výrobu drog. Byly to chaty a chalupy nabízené ke krátkodobému pronájmu. „Aby skupina na sebe neupozorňovala a ztížila své odhalení, výroba drogy probíhala pokaždé na jiném, často odlehlém místě, či na úplné samotě,“ sdělili policisté. Varnu na výrobu mezi jednotlivými objekty členové skupiny přesunovali. Navíc z dalšího místa v okolí varny sledovali situaci v okolí, aby co nejvíce snížili riziko odhalení.

  Při zadržení gangu bylo provedeno devět domovních prohlídek, na kterých se podíleli policisté ze specializovaných složek a z krajských ředitelství Prahy a Středočeského, Plzeňského, Karlovarského a Ústeckého kraje. „Zajistili jsme kompletní varnu metamfetaminu, sedm kilogramů vyprodukovaného metamfetaminu, velké množství prekurzorů drog a jiných chemických látek, včetně látek určených k ředění metamfetaminu pro zvýšení zisku, finanční hotovost zhruba 700.000 korun v různých měnách a osobní motorové vozidlo Mercedes E300 v hodnotě zhruba 950.000 korun,“ oznámili policisté.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte