• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Policista, který brutálně napadl dívku, už není ve službě

  16.5.2024
  Simona Knotková

  Pražská policie propustila policistu stíhaného za napadení devatenáctileté dívky před barem na pražském Smíchově. Uvedla to ve čtvrtek na sociální síti X.

  Muže v dubnu obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) z těžkého ublížení na zdraví, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetileté vězení. Policistu stíhá také za výtržnictví.

  Z výtržnictví je obviněna i policistova kolegyně, která s ním byla u napadení. Může dostat až dvouletý trest. Ženu policie zprostila výkonu služby. „Po dodržení všech procesních postupů, zákonných lhůt, práv a povinností všech zúčastněných stran, byl policista propuštěn ze služebního poměru a policistka byla zproštěna výkonu služby,“ uvedli na X policisté.

  Policista podle vyjádření policie nebude mít kvůli propuštění nárok na výsluhu. „Propuštění proběhlo z důvodu porušení služebního slibu pro zavrženíhodné jednání, které má znaky trestného činu,“ doplnila policie na síti.

  Napadení se podle Blesku stalo 17. února v Nádražní ulici v Praze před nočním barem. Policista tam dorazil ve slavnostní uniformě z policejního plesu na Žofíně. Muž dívku napadl, za vlasy ji tahal po ulici a následně ji zaklekl. Údajně mu pomáhala i jeho přítelkyně, která podle webu rovněž pracuje u policie. Přihlížející lidé se policistu snažili zastavit, na místo pak dorazila hlídka. Muži podle Blesku naměřila policie 2,6 promile alkoholu v krvi, jeho přítelkyni 1,6 promile. Pro napadenou ženu musela přijet sanitka.

  Pražská policie jednání dvojice již dříve odsoudila a omluvila se za ně. „Toto jednání považujeme za naprosto neakceptovatelné a neomluvitelné. I tak se omlouváme. Selhání jednoho policisty bohužel poškozuje všechny ostatní. Můžeme vás ujistit, že rozhodně nejde o běžné chování našich kolegů a pražský ředitel bude proto v dalším postupu nekompromisní,“ uvedla.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte