• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Policisté loni v Brdech zasahovali méně než v předchozích letech

  13.1.2018
  Ondřej Hudec

  Policistům v loňském roce ubylo zásahů ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Zaznamenali kolem 800 přestupků, předloni jich bylo 1110. Lidé si podle policie už zřejmě uvědomili, že hlídky v Brdech vyrážejí do terénu každý den. Dalším důvodem mohla být slabší houbařská sezona.

  Celkem loni policie udělila 458 pokut za vjezd do rezervace, ve 343 případech řešili neoprávněné parkování. Předloni bylo těchto přestupků 786, respektive 324. Podle mluvčí příbramské policie Moniky Schindlové se loni začala množit falešná povolení k vjezdu do CHKO, policisté jich evidují osm. Ve správním řízení za to hrozí až padesátitisícová pokuta.

  V Brdech na běžky jen na vlastní nebepečí

  V bývalém vojenském újezdu policisté zaznamenali šest trestných činů. „Jednalo se o pytláctví, krádež dřeva, krádež nafty z pracovního stroje, jízdu bez řidičského průkazu a dva případy odcizeného značení,“ vyjmenovala Schindlová. Sedmkrát hlídky řešily táboření spojené s rozděláváním ohně v lese. „Je zde velmi vysoké riziko vzniku požárů. Turisté se dopustili přestupku proti zákonu o lesích. V létě porušil jeden člověk také vodní zákon, když se koupal v nádrži na pitnou vodu,“ uvedla mluvčí.

  Vojenská technika v Brdech pomáhá vzácné kuňce žlutobřiché

  Policisté loni zasahovali v Brdech již druhou sezonu. Někdejší vojenský újezd se přeměnil na chráněnou krajinnou oblast počátkem roku 2016. Příbramští policisté kvůli tomu přibrali nové lidi a dostali speciální techniku – terénní vozidla, čtyřkolky a drony.

  FOTO: Pochod – brdská osmistovka

  Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 1Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 2Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 3Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 4Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 5


  Nepřehlédněte