Pondělní otevření Kamencového jezera se odkládá

24.5.2020
Martin Solar

Pro koupaliště bylo původně vyhlášeno omezení kapacity deset metrů čtverečních na osobu. Pro Kamencové jezero to při rozloze areálu nepředstavovalo žádný problém, proto začátkem týdne slavnostně ohlásilo plánované otevření. O dva dny později však muselo plány změnit.

Z dodatku ministerstva zdravotnictví totiž vyplývá, že se na koupaliště vztahuje ještě jiné pravidlo, a sice že v areálu může být maximálně tři sta osob najednou. A to už pochopitelně problém je. „Neumíme si představit, že bychom do areálu pustili jen tři sta lidí a další museli od pokladen vracet domů. Návštěvníkům se omlouváme, ale za těchto okolností nemůžeme otevřít, jak jsme plánovali,“ mrzí Věru Fryčovou, ředitelku Zooparku Chomutov, pod nějž Kamencové jezero spadá.

Vedoucí areálu Karel Ton se ještě doptává na ministerstvu na plánované kroky v nejbližší budoucnosti. „Chceme vědět, jaký máme výhled a případně varianty otevření za rozumných podmínek,“ vysvětluje. Konkrétní datum však zatím přislíbit nemůže. „Věřím, že to bude jen otázka dní a především, že hlavní sezona už bude bez větších omezení,“ dodává.

kam

V Polsku vyroste po stovkách let chrám slovanských bohůNepřehlédněte