Popíjení málem skončilo vraždou. Žena napadla svého přítele nožem

16.11.2021
Redakce

Nožem zaútočila v sobotu večer v bytě v Šumperku na svého dvaačtyřicetiletého přítele stejně stará žena, která muži způsobila bodnořezná poranění ohrožující jeho život, uvedla policie. Záchranná služba napadeného muže převezla do nemocnice.

Žena zaútočilo poté, co se svým přítelem v bytě panelového domu popíjela alkoholické nápoje. „Společná zábava ale vzápětí přerostla v agresi. Podle dosavadního šetření žena měla nožem zaútočit na přítele, kterému způsobila bodnořezná poranění. Muž si po útoku přivolal pomoc a s život ohrožujícím zraněním skončil v péči lékařů nemocnice v Šumperku,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Šumperští policisté v bytě zadrželi ženu a přivolali krajské kolegy, kteří si případ převzali. Policisté zjišťují motiv ženina útoku. „Žena nejprve popírala, že by na přítele zaútočila, ale nakonec se k činu doznala. Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí ženy do vazby, který soud akceptoval a poslal ji za mříže. Žena nebyla v minulosti trestně stíhaná,“ dodal Hejtman.

Za zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu jí hrozí deset až osmnáct let odnětí svobody. Momentálně se žena nachází ve vazbě.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte