• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Poprvé po 66 letech neotevře. Koupaliště ze socialistické éry je v havarijním stavu

  12.4.2024
  Simona Knotková

  Koupaliště v Kunovicích na Uherskohradišťsku v létě po 66 letech neotevře.

  Důvodem je havarijní stav bazénové vany, ve které jsou rozsáhlé praskliny a není vodotěsná. Zastupitelstvo města proto rozhodlo o ukončení provozu koupaliště, dokud se neuskuteční jeho celková rekonstrukce, sdělil Zdeněk Kučera z kunovické radnice.

  Město se podle starosty Pavla Vardana (ANO) každoročně při provozování koupaliště potýká s přísnými požadavky hygieniků, zejména ve vztahu k technickému stavu areálu, bazénů a kvality vody v brouzdališti. „V současné situaci technického stavu koupaliště není možné bez celkové rekonstrukce bazénu efektivně zabránit úniku bazénové vody do podzemních vod se všemi důsledky jejich kontaminace i potažmo sankčními opatřeními ze strany kontrolních orgánů,“ uvedl starosta.

  Zastupitelé podle něj zadali zpracování studie, která se bude zabývat rekonstrukcí koupaliště i efektivnějším využitím areálu po celý rok. Při rozhodnutí o ukončení provozu koupaliště v současné podobě město vycházelo z odborných posouzení a zprávy o jeho technickém stavu.

  Radnice si nechala zpracovat i položkový rozpočet na lokální opravu bazénu, která by umožnila otevřít koupaliště, avšak maximálně na letošní sezonu. Předpokládané náklady by dosáhly zhruba 1,8 milionu korun. Město však k této opravě nepřistoupilo. „Cena nezahrnuje celkový nátěr bazénové vany a opravu poškozených částí pod stávajícími rozvody bazénové vany. Bohužel však také není spojena s jakoukoliv právní zárukou na vznik trhlin a vodotěsnost bazénu,“ uvedl Kučera.

  Kunovické koupaliště bylo postaveno v 50. letech minulého století svépomocí. Do loňského roku byla dominantou areálu desetimetrová skokanská věž. Loni ji město na základě rozhodnutí statiků muselo o polovinu snížit. V roce 2004 vyměnilo technologickou část koupaliště zajišťující filtraci a cirkulaci vody, a to nákladem přibližně tří milionů korun. Před šesti lety vyměnilo za 1,2 milionu korun pískové filtry.

  Zdroj: ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte