• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Posunuli jsme naše město kupředu, říká primátorka Karlových Varů

  13.9.2022
  Roman Kořinek

  Stavba Dvorského mostu, rekonstrukce Mlýnské, Vřídelní a Sadové kolonády, oprava dopravního terminálu Tržnice, nová parkovací místa nebo dokončený Domov pro seniory. To je jen stručný výčet práce karlovarské radnice za uplynulé čtyři roky. Podle primátorky Andrey Pfeffer Ferklové (ANO) je vedle již hotových nebo započatých investičních akcí, celá řada projektů připravených k realizaci.

  „Nejzásadnějším připraveným materiálem je projekt družstevního bydlení. Dále je to projekt na zajištění energetické soběstačnosti našich městských budov ať už jde o školy, školky nebo o KV Arenu. Realizací fotovoltaických panelů na naše městské budovy, by mohlo být jedním z řešení současné
  energetické krize. Jsem ráda, že se nám podařilo  uzavřít memorandum o dodávkách tepla, což zajišťuje stabilní ceny, bez skokového zdražování,“ říká primátorka Karlových Varů.

  Zajímavým projektem, který v budoucnosti obyvatelé Karlových Varů jistě ocení je náplavka řeky Ohře. Připraveno je řešení okolí Dolního nádraží, rekonstrukce Chebského mostu, stavba nové služebny městské policie nebo pokračování jakési formy participativního rozpočtu Čtvrti sobě. To je jen stručný výčet projektů, na kterých by samozřejmě chtěla karlovarská primátorka pokračovat i v následujících čtyřech letech. Jestli jí to bude umožněno, rozhodnou voliči v nadcházejících komunálních volbách.  Ať to dopadne jakkoliv, má primátorka dobrý pocit z odvedené práce.

  „Myslím si, že jsme příliš nehráli na politická trička. Pracovali jsme pro město a pro lidi. Mohla bych připomínat covidovou pandemii, válku na Ukrajině, energetickou krizi, ale to sem nepatří. Každá doba přináší své problémy a my jsme byli zvoleni proto, abychom město udrželi v chodu a posunuli ho kupředu. A myslím si, že se to povedlo,“ pokračuje dále Andrea Pfeffer Ferklová, která má velkou radost také z úspěšných třech ročníků Karlovarského kulturního léta. To letošní vrcholilo během uplynulého víkendu festivalem světla Vary Září.

  Jako ukázku připravenosti, rychle řešit vzniklé problémy, připomíná nedávné rozhodnutí města vstoupit do extraligového klubu HC Energie, který se ocitl v ekonomických problémech, a hrozilo, že Karlovy Vary přijdou o prestižní extraligu.

  „Neměli jsme moc času. Vše se seběhlo velmi rychle a navíc ještě na začátku léta v době dovolených. Museli jsme vymyslet cestu, jak klubu pomoci a poté najít shodu jak s bývalým tak i budoucím majitelem. K tomu všemu ale museli naši městští právníci připravit smlouvy, které vstup města do klubu umožní, ale na druhou stranu ho nevystaví případnému extrémnímu ekonomickému riziku,“ dodává primátorka. Ta věří, že se bude hokejistům Energie v nadcházejícím ročníku dařit a bude lákadlem nejen pro fanoušky, ale i nové partnery klubu, kteří budou chtít spojit své jméno s úspěšným a ekonomicky stabilním klubem.

  Zdroj: vz  Nepřehlédněte