Prachatice provoněla vůně pečiva. Sešlo se přes dvacet různých receptů

24.11.2021
Jiří Bydžovský

Prachatická buchta je dlouholetý projekt, který  realizuje ,za podpory města Prachatice , místní organizace seniorů České republiky,  pod taktovkou předsedkyně Zdeny Hrůzové. Senioři soutěží o nejlepší a nejchutnější pečivo, které sami napečou a představí porotě. Letos vyhráli všichni.

„Cukroví, dorty, rolády, zákusky, perníčky, nebo slané pečivo. V prachatickém společenském sále se sešlo hned několik druhů najednou,“ říká předsedkyně místní organizace seniorů ČR Zdena Hrůzová.

V letošním roce se sešlo přes dvacet vzorků pečených dobrot od seniorů, nejen místní organizace. Ve Společenském sále Národního domu v Prachaticích porota vybírala to nejlepší co senioři napekli.

„Tentokrát porota pouze neochutnávala, ale vyslechla i příběhy seniorů, recepty a hodnotila i vizuální podobu,“říká Zdena Hrůzová.

Soutěže se pravidelně zúčastňuje i Marie Hodinová, cukrářka, pekařka a kuchařka. Léta vařila ve zdejší mateřské škole a pečení je jejím koníčkem. „Zvítězila svými řezy,“ říká předsedkyně organizace s tím, že porotu zaujala společně se Zdeňkem Hanzalem, seniorem, který se soutěže rovněž zúčastňuje každoročně. Ten letos do soutěže upekl vánočku. Vážila úctyhodných 2,5 kilogramu. „Doufám, že bude chutnat,“ říká senior.

„Jako poděkování za celoroční práci dostala tuto vánočku právě Zdeňka Hrůzová. Ostatní sladkosti byly rozděleny a zabaleny všem přítomným,“ uvedla za organizátory Hanka Rabenhauptová.

Šerpu Prachatická buchta a dárky pak získali všichni, kteří se do soutěže zapojili. „Mohu osobně prozradit, že to byly skvělé, sladké i slané výrobky. Máte možnost u toho také být. Zapojte se příští rok. A na závěr patří ještě jedno poděkování všem, kteří se snažili dodržovat bezpečnostní covidová opatření,“ dodala Rabenhauptová.

Zdroj:vzNepřehlédněte