Praha 10 začala cupovat Metropolitní Plán: Odmítáme překladiště i věžáky ve Strašnicích!

12.6.2018
Fefík

Překladiště v Malešicích jako jeden příklad za všechny: stamilionový projekt, který by do Malešic přivedl extrémní dopravní zatížení, radnice dlouhodobě kritizuje a peticí se proti němu postavili i místní.
„Přesto se v návrhu Metropolitního plánu znovu objevil. Samozřejmě je to jedna ze zásadních připomínek, které k návrhu máme. Také nesouhlasíme s návrhem šestipodlažní výstavby taktéž na některých místech západní části Bohdalce,“ vysvětluje radní pro územní rozvoj Bohumil Zoufalík.

Osmipodlažní věžáky u metra? Nechceme, varuje radnice

Proti vysokopodlažní výstavbě, konkrétně proti osmipatrovým budovám, se radnice postavila i v případě lokality okolo metra Strašnická. Naopak více podpořen by měl být vznik Drážní promenády napříč celým územím Prahy 10. Další připomínky se týkají například Hagiboru či Trojmezí.

Víte, jak definovat výškovou budovu? Ani my ne…

Metropolitnímu plánu Praha 10 vytýká i málo podrobné členění výškové regulace a to, že dává prostor pro nejasné definování výškových budov. Není jasné, jaký je výškový limit u více jak osmipodlažních budov, radnice proto vyzývá k jasnému vymezení průměrné výšky jednoho patra, podle kterého by byl výpočet přesnější. „Testovali jsme také aplikace určené pro veřejnost. Tam je podle nás také prostor ke zlepšení. Jednotlivé vrstvy Metropolitního plánu by měly být vypínatelné, aby byl přehlednější, měly by být vyznačeny názvy ulic a umožněno bližší přiblížení,“ dodává radní Zoufalík.

Městskou část Praha 10 tvoří celé Vršovice a části Strašnic, Malešic, Záběhlic, Michle, Vinohrad, Hrdlořez, Hloubětína a Žižkova.

FOTO: Moderní tvář Prahy 10

Moderní tvář Prahy 10 - 1 asdfModerní tvář Prahy 10 - hagib P1210332Moderní tvář Prahy 10 - str P1210416Moderní tvář Prahy 10 - trojmezí RPRGModerní tvář Prahy 10 - trojmezí kusbachová jana čvut
Další fotky
Moderní tvář Prahy 10 - trojmezí kuzb


Nepřehlédněte