Praha pokračuje v pomoci podnikatelům, tam kde vláda zaspala, rozhodli o tom dnes zastupitelé

16.4.2020
Jan Štoll

Do konce roku budou také prominuty poplatky za užívání veřejného prostranství při uličním prodeji před provozovnou.

„Pražská TOP09 systematicky podporuje vše, co muže pomoci podnikatelům v Praze. Babišova vláda je hodila přes palubu a žádnou skutečnou pomoc pro ně zatím nepřipravila, spíš to vypadá, že se soukromé podnikání snaží zlikvidovat. V Praze je přitom nejvíce podnikatelů, kteří roky přispívají do městské i vládní kasy. Vzniká tu 25 procent HDP. Je to povinnost naše i státu jim co nejvíce pomoci a zachránit pracovní místa, která vytvářejí,“ uvedl na twitteru předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil.

Zastupitelé také uložili primátoru hlavního města Prahy, aby jednal s členy vlády o státní podpoře podnikatelům a dalším poskytovatelům služeb v Praze. Dosavadní sliby ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka, se totiž nenaplnily.

„Pomoc pro pražské podnikatele je na cestě! Rada hl. m. Prahy schválila záchranný program Covid Praha a připravili pro něj 600 milionů korun. Ministr Havlíček porušil svůj slib a další stamiliony z MPO nepřidal. Vláda se na pražské podnikatele vykašlala a hodila je přes palubu,“ dodal Pospíšil.

V programu Covid Praha bude 600 milionů korun z prostředků města, stát do programu nedal zatím nic.Nepřehlédněte