Praha v předvolebním boji. Dějiště: magistrála. Téma: doprava

8.2.2018
Robert Malecký

Konečně! Václavák se letos dočká kýžené rekonstrukce a bude přívětivější pro pěší turisty

Dějištěm předvolebního boje se stává Václavské náměstí, náměstí I. P. Pavlova a je protínající magistrála. A tématem války uvnitř rady doprava. Potud by bylo všechno v pořádku – nebudeme si nic namlouvat, doprava je nejbolavějším bodem života v Praze.

Přejmenujme Libeňský most na Most A. Krnáčové a P. Dolínka, navrhuje petice. Lidé tak chtějí poděkovat za zásluhy

Proč kampaň? Je to pár dní, co Krnáčová představila vlastní příspěvek k zásadnímu zlepšení života Pražanů. Vytáhla tři roky starou fotku s Andrejem Babišem (všimněme si – sedí spolu na zábradlí u magistrály na Václaváku) a slíbila, že do konce roku zahájí práce na revitalizaci dolní části náměstí.

Nekecáme, makáme. Drogy z Václaváku vyžene nový vánoční stromek

A teď přichází Kolínská s vlastním plánem – zúžení jízdních pruhů na části magistrály, nové přechody, úprava intervalů na semaforech. Má to být první krok v sérii větších úprav, na kterých se mimochodem rada usnesla už dřív. Nastala válka.

FOTO: Magistrála – zeleň

Magistrála – zeleň - Magistrála, Národní muzeumMagistrála – zeleň - MagistrálaMagistrála – zeleň - Magistrála, zeleňMagistrála – zeleň - MagistrálaMagistrála – zeleň - Magistrála, Kolínská, Facebook
Další fotky
Magistrála – zeleň - Magistrála, Stropnický Facebook

V médiích je krok primátorky komentován i z pohledu primátorčina postupu. Využila svého oprávnění pozastavit výkon usnesení rady a nechat o věci hlasovat zastupitelstvo. To se prý používá zřídka a při řešení zásadních problémů. To první je pravda, to druhé ne.

Oprávnění pozastavit výkon usnesení zastupitelstva je celkem běžné právo primátora Prahy, ale třeba i hejtmanů. Že by bylo nějak předem určeno k řešení zásadních problémů, pravda není. Zákon žádné rozdělení problémů na malé a velké nezná, nijak je nedefinuje. Je možné ho použít kdykoli.

Libeňský most: Jak náměstek Dolínek pocvičil Pražany v improvizaci

Že se tak neděje často, je druhá věc. Vypovídá o tom, že rady, které jsou většinou složeny v koalicích, fungují. Věci jsou předjednané, jako takové i odcházejí do zastupitelstva. Dovedeme si představit, že použití tohoto oprávnění signalizuje například situaci, kdy v radě dochází k rozkolu, ve velké politice bychom řekli k „vládní krizi“. To se v Praze zjevně neděje, aspoň ne v tom smyslu, že by se někdo půl roku před volbami znovu vážně pokoušel přestavět koaliční půdorys. Správnější tedy bude úvaha o předvolebním boji.

FOTO: Václavák

Václavák - okoli_narodniho_muzeaVáclavák - 9D Václavák 1989Václavák - 9C můstekVáclavák - 9B václavák 1968Václavák - 9A večerní Praha P1170080
Další fotky
Václavák - 8 buldra čkdVáclavák - 7 václav – café wien u spinků koruna pfeifferVáclavák - 6 václavák vítá císařeVáclavák - 5 václav 1880Václavák - 4 proměny -viaRealityVáclavák - 3 václavákVáclavák - 2 morstadt václavákVáclavák - 1 václavVáclavák - 0 plakát výstavyVáclavák - 9E václavák dle ciglera

My máme svou revitalizaci, vy svoji. ANO i Trojkoalice samozřejmě cítí možnost v předvolebním boji bodovat aspoň v posledních měsících, když už to posledních pár měsíců vypadalo všelijak. A budou se snažit urvat ze svého postavení co nejvíc. V zájmu Pražanů by ovšem bylo, kdyby si své nápady vzájemně neostřelovali. Revitalizace magistrály se s nápady hnutí ANO nijak neruší.

Národní muzeum radikálně změní své okolí již tento rok

 Nepřehlédněte