Děti z Prahy 6 posílají přání vojákům. Zamíří na misi do Mali

Školáci z Prahy 6, kteří se, stejně jako jejich vrstevníci z celého Česka, už několik týdnů distančně, dostaly šanci rozptýlit se malováním. Děti z místních škol kreslily vánoční přání pro vojáky, kteří stráví vánoční svátky na zahraniční misi.

Konkrétně poputuje více než sto přáníček na zahraniční misi do Mali. „Vojáci jsou během zahraničních operací daleko od rodiny a přátel. To si uvědomují hlavně v období svátků. Pozornost a zájem nejen rodiny, ale i jiných, velmi vítají. Přání od dětí už tradičně zdobí chodby pracovišť a zázemí. Přáníčka, která za nimi teď odletí, jsou nádherná, plná vzkazů dětí, pro které jsou hrdiny. Věřím, že je ve svátečním čase potěší,“ řekla brig. gen. Lenka Šmerdová z Generálního štábu Armády ČR.

Děti malovaly dobrovolně

Děti svá přání, v nichž se často vyznávaly ze svého obdivu k vojákům, kteří na zahraničních misích denně riskují život, tvořily u příležitosti připomínky Dne veteránů. „Šlo o dobrovolnou aktivitu v rámci výtvarné výchovy v době, kdy byly školy zavřené. Bylo pro nás milým překvapením, kolik nádherných, pečlivě vyrobených přání, se spoustou dojemných vzkazů a upřímných přání, se nám na radnici sešlo a my je mohli předat dál,“ řekla radní šestky pro školství Marie Kubíková.

Kříž smíření připomíná v Praze 6 bitvu na Bílé hoře

O zřízení mise bylo rozhodnuto na základě rezoluce Rady bezpečnosti OSN z roku 2012 a žádosti malijské vlády. Česká republika se připojila k výcvikové misi Evropské unie European Training Mission v Republice Mali s cílem podpořit místní vládě oddané síly ve vedení ozbrojeného boje, zlepšit jejich taktiku i dovybavit je zbraněmi v jejich boji proti povstalcům. Hlavními úkolem celé mise je pomoc při výstavbě a výcviku malijské armády tak, aby byla v budoucnu schopna čelit útokům islamistických radikálů a zachovat suverenitu a teritoriální integritu země.

Dnes, 06:08
V Česku se potvrdil výskyt takzvané britské mutace koronaviru, která je nakažlivější než nyní rozšířená...
Včera, 14:40
Chystaný čtrnáctipatrový kolos by vedle rodinných domků a polikliniky na Budějovické vypadal hodně předimenzovaně. Za...
Včera, 13:51
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 13:51
Nejvíce nominací na filmové ceny Český lev získalo drama Bohdana Slámy Krajina ve stínu. Dostalo...
Včera, 10:57
Kvalita ovzduší v Česku byla v loňském roce výrazně lepší než obvykle. Některá ze sledovaných...
Včera, 09:06
Rekordní počet účastníků se zapojil do lednové Ptačí hodinky, celorepublikového sčítání ptáků na krmítkách. Předběžné...
Včera, 06:08
Od úterý se mohou otevřít papírnictví, obchody s oblečením a botami pro děti a prodejny...
Včera, 06:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes spouští příjem žádostí do nového programu COVID gastro uzavřené...
17.1.2021
První letošní výstava v bubenečské Galerii Skleňák je věnována dvacítce nejznámějších Čechů, kteří se svým...
17.1.2021
Neobsazených pražských kanceláří přibývá. I když situace podle odborníků ještě není dramatická, jde o viditelný...
17.1.2021
Ačkoliv se nedá moc přesně odhadnout, co nám koronavirová epidemie ještě přinese, radnice Čtyřky představila...
Reklama