Fotbalová Viktoria Žižkov má nového majitele, žižkovského rodáka Martina Loudu

Martin Louda, jednačtyřicetiletý žižkovský rodák, je známý jako podnikatel v realitách. Klub koupil v listopadu loňského roku a následně uhradil dluhy, které Viktorku provázely. Nového majitele představil přímo v útrobách stadionu FK Viktorie Žižkov předseda představenstva klubu Milan Richter.

V minulé sezóně A mužstvo na poslední chvíli udrželo druholigovou příslušnost, nyní se pohybuje na předních příčkách tabulky. Nový majitel si klade za cíl postoupit do nejvyšší soutěže, zda se to podaří letos nebo později není důležité. V případě postupu by Viktoria Žižkov potřebovala kvalitnější tréninkové zázemí, navíc řada hřišť, na kterých trénují mládežnické týmy, je rozeseta po celé Praze.
„Máme přes 400 mládežníků. Rádi bychom podepsali dlouhodobou smlouvu na tréninkové hřiště na Vítkově, které patří Sokolu a kde se naše mládež připravuje. A pak do něj investovat,“ vysvětlil Louda.

Prvoligová licence by také vyžadovala nutnost zvýšit kapacitu stadionu předepsanou pro nejvyšší soutěž. Právě setrvání na tradičním stadionu je jednou z priorit majitele.
„Budeme o tom jednat s radnicí. Nevím o tom, že by teď ve vztazích mezi klubem a městskou částí byly nějaké problémy,“ popsal Louda. Klub zde své domácí zápasy hraje již desítky let. Stadion s kapacitou 5 600 diváků vlastní Praha 3 a Viktorka si jej od radnice pronajímá.

Sparťanská záložní trojice Kolenatý – Káďa – Perner se stala legendou. Kolenáč se narodil před 120 lety

Fotbalový klub Viktoria Žižkov byl založen v roce 1903 pod názvem SK Viktoria. Klubové barvy jsou červená, černá a bílá.
V roce 1925 se stal klub zakládajícím členem první profesionální ligy v republice. V počátcích patřil společně se Spartou a Slavii k tomu nejlepšímu v lize a v sezóně 1927/28 získal svůj první a zároveň i poslední titul mistra republiky.
Po konci války a nástupu komunistické vlády nastává pro Viktorii období temna, které v letech 1951–1965 vyvrcholilo i násilnou změnou názvu. V tomto období klub působil pouze v nižších soutěžích. Zlom nastal po konci komunistické nadvlády, v letech 1993–2004 působil nepřetržitě v nejvyšší soutěži. Po sestupu se klub párkrát do nejvyšší soutěže vrátil, poslední účast v ní byla v sezóně 2011/12.

FOTO: FK Viktoria Žižkov

FK Viktoria Žižkov - 1 Louda a Richter pavel šmídaFK Viktoria Žižkov - 2b wiFK Viktoria Žižkov - 3 vik žiFK Viktoria Žižkov - 3 vik žžFK Viktoria Žižkov - 4 viktoria žižkov Nenda, König, Stehlík, Mattuš, Váňa, Mikše,Dvořáček, Podrazil, Klicpera, Meduna a O. Novák
Další fotky
FK Viktoria Žižkov - 0 Martin Louda pavel šmída

Zdroj: Pavel Šmída, Radniční noviny Prahy 3

Facebook Pavol Seriš: Samko Tále
Dnes, 14:55
Symbolicky necelé dva týdny před slovenskými parlamentními volbami (uskuteční se v sobotu 29. února), jejichž...
Dnes, 12:07
Rozruch vyvolala zpráva, že se Praha chystá přemalovat všechny prostředky městské dopravy do jednotného stylu....
Dnes, 08:44
Přijďte se ve středu dosyta najíst, napít a pobavit na Masopustní posvícení konané na pěší...
Dnes, 08:01
Loni připravila Galerie Tančící dům největší retrospektivní výstavu světoznámého výtvarníka, designéra a architekta Bořka Šípka...
Včera, 19:11
Na výpadovce na Úvaly (Českobrodská – Starokolínská – Novosibřinská) se v Újezdě nad Lesy se...
Včera, 10:11
Únorové vydání humoristického měsíčníku SORRY, které vydává naše vydavatelství A11, je už nějakou dobu na...
Včera, 08:11
Michnovský letohrádek na Kampě zůstane zatím v rukou Radnice. O jeho budoucnosti rozhodnou lidé v...
Včera, 06:38
V úterý 25. února začne Technická správa komunikací s přípravnými pracemi před opravami Novodvorské ulice...
24.2.2020
Folk, jazz, blues, rock, šansony, trocha té prvorepublikové hudby... Ať už se vám líbí jakýkoli...
24.2.2020
Uměleckoprůmyslové muzeum otevřelo 19. února návštěvníkům výstavu zaměřenou na díla Boženy Sudkové a především Josefa...
Reklama