Na procházku s chytrým telefonem od pravěku až do budoucnosti

Stezka Trojské kotliny. To je naučná QR kódová cesta, která vznikla podél Vltavy na území Holešovic, Bubenče a Troji v návaznosti na Den pro Trojskou kotlinu. Na cedulkách rozvěšených po celé délce této stezky jsou QR kódy, díky kterým se zájemci dozvědí více o historii, současnosti i budoucnosti tohoto nedoceněného krajinného území. Co takhle se vydat na výlet?

Na trase z dolních Holešovic vedoucí přes Císařský ostrov až na Troju je rozmístěno čtyřicet cedulek. S chytrým telefonem se tak lidé dostanou k informacím o oblasti a k virtuální mapě s dalšími stanovišti. Po načtení QR kódu se člověk může dočíst o počátcích osidlování Trojské kotliny, ale i o plánech do budoucna. Jsou zde k vidění připravované projekty, upozorňuje se zde na zajímavá místa, o kterých ne každý může vědět a přibližuje se zde unikátní ráz zdejší krajiny.

Základní okruh je dlouhý 4,5 kilometru a je určen pro celou rodinu. Ti zapálenější mohou navštívit i odlehlejší místa a dozvědět se více zajímavostí o Trojské kotlině. Na všech stanovištích jsou také informace o jednotlivých připravovaných projektech jako je třeba park vodních sportů v Troji, úprava nábřeží Stromovky nebo propojení Podbaby a Troji. Základní okruh navíc vede přes nově postavenou Trojskou lávku, která by měla jít do provozu koncem října.

„Stezku jsme připravili v návaznosti na Den pro Trojskou kotlinu, který se v půlce září konal mezi holešovickým přístavem a mostem Barikádníků, kde chystáme nový park. Během příjemné procházky po vltavském nábřeží a přilehlém okolí se může celá rodina dozvědět mnoho zajímavých informací – od toho, jak vypadaly Holešovice v pravěku, až po to, jak se Trojská kotlina promění do budoucna,“ prozradila místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová.

Na čtyřiceti zastávkách se tak zájemci dozvědí víc o novém parku, pravěku, starých Holešovicích, povodních, přívozech, zámku Troja, zoo nebo třeba vinici. Například na stanovišti o starých Holešovicích je k dočtení, že původní osada ležela zhruba v místech mezi současným Nádražím Holešovice a Vltavou. Architektonický průzkum potvrdil, že tato oblast byla osídlena už v 10. století. Stezka skrývá mnoho zajímavostí, a to pro jakoukoli věkovou kategorii. Stačí chytrý mobil a může se vyrazit.

Tento článek pochází z webu Vaše 7.
Dnes, 06:25
Ačkoliv bylo muzeum založeno už v roce 1818 jako Vlastenecké muzeum, jeho pozdější symbol, budova...
Včera, 15:24
Letecké muzeum Kbely otevřelo své brány pro veřejnost v sobotu 15. května, Vojenské technické muzeum...
Včera, 14:52
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:52
Policisté pátrají po neznámém muži, který rozbil skleněnou výplň předních dveří linkového autobusu. Neznáte ho? 
Včera, 10:42
Výstava u Generálního štábu v Praze 6 přibližuje kritický rok 1941 na válečných frontách i...
Včera, 07:00
Novorenesanční budovu někdejšího benediktského kláštera nedaleko zahrady Kinských čeká velkolepá budoucnost. Ze zanedbaného bývalého poštovního...
Včera, 06:30
Slavný chirurg Jan Pirk koncem června letošního roku odchází z funkce přednosty kardiocentra pražského IKEM....
16.5.2021
Velkou atrakcí jubilejní výstavy se stala Česká chalupa. Odpovídala dobovému zájmu o „lidové umění“, i...
16.5.2021
S Václavem Štětinou, šéfem firemního bankovnictví Raiffeisenbank, jsme mluvili o tom, jak se změnilo fungování...
rozvodněný Botič
15.5.2021
Dobrodruh na kánoii se ve večerních hodinách plavil na pražské říčce Botič.
přívoz
15.5.2021
V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina...
Reklama