Pražské hudební kluby uvádějí Lili Marlene, revivaly i vzpomínku na Karla Kryla

19.8.2019
Fefík

Pondělí 19. srpna

Talentovaná folk-rocková zpěvačka Johni, která v minulosti vystoupila například na Strunách Podzimu nebo Pražském Majálesu zahraje s rakouskou indie-popovou multiinstrumentalistkou Marlene Wildthing a její kapelou v Malostranské besedě.

Úterý 20. srpna

Balbínku čeká Koncert pro Báru, na kterém se sejdou Sbor břežanských kastrátů, Olda…A další a El Calafuna.

Středa 21. srpna

Smutný den si žádá vážnou hudbu, v Balbínka uvádí koncert Bratříčku, zavírej vrátka, Petr Samšuk zazpívá a zahraje na kytaru a akordeon.

A ve Vagonu hraje Znouzectnost.
Skupina vznikla z plzeňské scény 80. let jako nástupnické těleso po skupině Zastávka Mileč; první veřejné vystoupení měla v listopadu 1986 ve vysokoškolském klubu OKO v Plzni. Začínala jako skupina ovlivněná punkovou jednoduchostí, ale od prvních nahrávek zařazovala do svého repertoáru i písně náležící k jiným hudebním stylům. Znouzectnost je kapela s punkovou pověstí a schopností napsat popovou písničku i folkovou baladu.

A pokud byste se náhodou octli poblíž Kulaťáku, vězte, že ve zdejší vinárně U hrušky hraje Pozdní lítost. Můžete slyšet klasický bigbít, Boba Dylana i vlastní tvorbu.

Provazochodkyně nad Vltavou zahájí šestnáctou Letní Letnou

Čtvrtek 22. srpna

Hudební skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce (Precedens), který by se snad dal nazvat „futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která mimo jiné slavila před časem úspěch u publika i kritiky při koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad začátku minulého století se současnými trendy elektroniky a rocku. V e čtvrtek v Malostranské besedě.

A dále: Balbínka – Petr Kadlček & hosté a Vagon – Prague Queen.

Pátek 23. srpna

Ta strohost se mi zalíbila: Balbínka – Vesla a Liduška Koberová, Vagon – Bohemian Pink Floyd.

Sobota 24. srpna

Prázdniny jsou prázdniny, muziky je málo. Vagon v sobotu ale dává Iron Maiden revival Praha.

Neděle 25. srpna

Vagon to tenhle týden zachraňuje, v neděli zahrají Young Horses a Volný a Company, Volný a banda, Volný a spol, prostě Volný a Šabach, Horálek, Prokop a Kočiš.

FOTO: Pražské hudební kluby 19. – 25. srpna

Pražské hudební kluby 19. – 25. srpna - 1 Petr_Samsuk_MHFčeskrumCK_rPražské hudební kluby 19. – 25. srpna - 3 bohemian pink floydPražské hudební kluby 19. – 25. srpna - 4 pozdní lístost helča horálkováPražské hudební kluby 19. – 25. srpna - 5 4A honza volnýPražské hudební kluby 19. – 25. srpna - 6 petr prokop foto honza volný
Další fotky
Pražské hudební kluby 19. – 25. srpna - 0 lili ája


Nepřehlédněte