Pražští radní odsouhlasili investice do zoo za 81 milionů korun

3.8.2021
Redakce

Prostory pro velbloudy by podle informací města měly vyjít na 44 milionů korun. „Na základě dlouholeté úspěšné spolupráce s kolegy z Mongolska předpokládáme chov vzácných velbloudů divokých, nicméně stáje i výběhy mohou samozřejmě sloužit i běžně chovaným velbloudům domestikované formy,“ stojí ve schváleném dokumentu.

Nová voliéra ptáků u pavilonu Sečuán má podle dokumentu sloužit expozici ptačích druhů z asijských hor. Stát má 21 milionu korun. Výběh pro zubry evropské na pozemcích v Dolních Počernicích pak má vyjít na asi 15,9 milionu korun. Podobný výběh již zoo vybudovala na Dívčích Hradech pro koně Převalského.

Trojská zahrada nyní staví také nový pavilon goril, který vyjde na 300 milionů korun a dokončen by podle dřívějších informací měl být na podzim příštího roku.

Zoo v pražské Troji patří mezi turisticky nejnavštěvovanější místa v Česku. Kvůli pandemii covidu-19 však zaznamenala úbytek návštěvníků. Loni do zahrady zavítalo 851 623 lidí, tedy o téměř 605 000 méně než v roce 2019. Zoo byla v důsledku protiepidemických opatření 114 dnů uzavřená pro veřejnost a v mnohé další dny roku byl provoz omezený.

ČTK/jikNepřehlédněte