Pražští radní projednají výstavbu plavební komory na Smíchově a stavbu parkoviště P+R

5.8.2019
Ondřej Matěj Hrubeš

Na programu jednání je rovněž stavba záchytného parkoviště P+R u metra Depo Hostivař, výběrové řízení na dodávku reflexních vest pro městskou policii nebo výstavba Radlické radiály.

Magistrát nyní vede řízení o umístění a povolení stavby nové plavební komory. Proti jejímu vybudování se již postavily radnice Prahy 1 a Prahy 5. Jejich společně memorandum odmítající stavbu komory by mělo podpořit i vedení města.

Na programu jednání je rovněž výstavba parkoviště P+R u stanice metra A Depo Hostivař. Radní by měli vybrat dodavatele projektu, kterým se zřejmě stane společnost Metroprojekt. Vedení města se bude rovněž zabývat inženýrským a geologickým průzkumem výstavby Radlické radiály. Práci by pro město měla udělat společnost Geotest. Město jí zaplatí asi čtyři miliony korun bez DPH.

Radní by měli rovněž vybrat ředitele příspěvkové organizace Pražská informační služba (PIS), která měla na starosti turistický ruch. Společnost město nahradilo akciovou společností Prague City Tourism (PCT) a ředitel příspěvkovou organizaci povede k likvidaci.

ČTK, OMHNepřehlédněte