• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Pražští strážníci plánují velký úklid! K nastolení pořádku investují kolem 30 milionů

    25.7.2024

    Pražští strážníci vypíší zakázku na úklid v prostorách využívaných městskou policií. Předpokládaná hodnota je 30 milionů korun, přesná výše vzejde z výsledku výběrového řízení. Městská policie Praha vypíše rovněž zakázku na pořádání táborů pro děti zaměstnanců v letech 2026 a 2027. Odhadovaná cena je něco přes čtyři miliony korun. Vyplývá to z usnesení pražských radních. Pražská městská policie je zřizována hlavním městem a jejím vrchním velitelem je pražský primátor.

    Předmětem první z veřejných zakázek je pravidelný úklid v 98 objektech různých velikostí a typů umístěných po celé Praze. Vybraná firma, se kterou podepíše městská policie smlouvu na čtyři roky, zajistí kromě úklidu rovněž úklidové pomůcky a prostředky, a to včetně nákladů na dopravu. Důvodem vypsání zakázky je výpověď smlouvy ze strany společnosti provádějící úklid dosud.

    Pořádání zimních rekreací pro děti zaměstnanců městské policie je jedním z benefitů, který strážníkům pražská městská policie poskytuje. Akce zároveň pomáhá rozvíjet sportovní aktivity dětí. Tábory se uskutečňují vždy v týdnech jarních prázdnin. Předpokládaná hodnota je zhruba 4,3 milionu korun, přesná cena vzejde z výsledku tendru.

    Zřizovatelem pražské městské policie je hlavní město, které na její chod ročně přispívá asi miliardou korun. Městská policie Praha má přes 2000 zaměstnanců, avšak dlouhodobě se potýká s nedostatkem strážníků, kterých do plného stavu chybí několik stovek. Pražská městská policie proto od roku 2014 zavedla řadu bonusů. Kromě táborů pro děti také například vyplácí náborové příspěvky nebo přispívá na bydlení.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte