• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Před Amazonem v Dobrovízi se uskutečnila osvětová akce o odborech

  18.11.2018
  Andrea Cerqueirová

  Do obce Dobrovíz, kde je překladiště Amazonu, se vydali aktivisté Arťom Korjagin a Stacy Molo, kteří pracují v pražském veganském bistru a podporují nejrůznější akce na pomoc zaměstnanců. „V překladišti mají takový nešvar, že je tam málo lidí v odborech. Tak jsme se domluvili s jejich předákem, že si tam uděláme masivní letákovou kampaň během kuřácké pauzy, a byl to totální hit! Většina lidí vůbec nevěděla, že tam odbory jsou, brali si letáky, ptali se, co a jak bude, no prostě nejvíc paráda,“ uvedl Korjagin na sociální síti Facebook. Na základě toho ho oslovil Náš REGION. „Nebyli jsme tam naposledy,“ řekl.

  Jelikož v týdnu pracují, byli tam o víkendu. „Jsou tam zásilky z celého světa, je to zásobárna především pro Německo a pracuje tam asi 6000 lidí, které autobusy svážejí ze středních, severních a západních Čech,“ uvedl Korjagin pro Náš REGION. „Čistá mzda může dosahovat i 20 tisíc korun, což je dobré, má to však obrovské ale,“ zdůraznil. To ale podle něj souvisí s tím, že zaměstnanec musí striktně dodržovat rozepsané směny (v Amazonu jede 24hodinový provoz), denní i noční. „Pracovní podmínky jsou tam tvrdé,“ řekl Korjagin. „Hodinová mzda je kombinována s výkonem, pokud není splněna těžko splnitelná norma, člověk přichází o benefity, prémie, třináctý plat,“ dodal.

  Smrtelných úrazů při práci ubývá. Častěji jsou to muži. Odboráři vzpomínali na zesnulé

  Letáková kampaň podle něj měla u zaměstnanců velký ohlas. „Zajímalo nás, s čím jsou zaměstnanci nespokojení, co je trápí,“ dodal Korjagin. Mnoho z nich je upracovaných. Mnozí zaměstnanci se prvně dozvěděli o tom, v čem je mohou zastupovat odbory.

  Podstatná je spokojenost zaměstnanců

  Korjagin má za to, že je důležité, aby takové akce dělali lidé mimo podnik, protože se nemusí bát, že by se jim za to někdo mstil. Důležité podle něj je, aby si zaměstnanci různých firem vyjednali podmínky, kdy budou spokojení, a nebude velká fluktuace, pak bude i na hlas odborů brán zřetel. „Jsem rád, že jsme měli plnou podporu Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb,“ uzavřel.

  FOTO: Letáková kampaň před Amazonem

  Letáková kampaň před Amazonem - Foto – FCB Arťoma KorjaginaLetáková kampaň před Amazonem - Foto 2 – FCB Arťoma Korjagina

  Amazon láká do rostoucí společnosti

  A jak Amazon v Dobrovízi láká nové zaměstnance? Na internetu třeba takto. „Nové pracovní příležitosti v Amazonu! Nabízíme pozice pracovníků distribučního centra v našem distribučním centru blízko Prahy! Proč právě Amazon? Začínali jsme v garáži v Seattlu a nyní jsme jedním z největších internetových obchodů na světě s více než 560 tisíci zaměstnanci po celém světě. Jsme jednou z nejrychleji rostoucích společností na světě! Nabízíme práci na plný úvazek (38,68 hod./týden) a brigádu (19,34 hod./týden).“  Nepřehlédněte