Před covidem utekl do jeskyně. Teď chtějí milionáři bezdomovce vystěhovat

23.9.2021
Simona Knotková

Mount Maunganui je známé především díky svým plážím. Ta hlavní bývá považována za nejlepší pláž Nového Zélandu a objevila se také v žebříčku 25 nejlepších pláží na světě. Podle tamních obyvatel ale dokonalou idylu kazí jedna věc. Respektive jeden nevítaný návštěvník.

Nechte se naočkovat, vzkazuje vám muž, který už 20 let žije v jeskyni. O pandemii nevěděl

Asi 200 metrů od pláže si své improvizované bydlení v jeskyni vytvořil bezdomovec Awhi. Do skal přírodního parku Mount Drury Reserve utekl kvůli covidovým nařízením, která mu nedovolovala nadále žít v parku. Podle místních teď ruší pěkný výhled na okolí Mount Maunganui. V žaludku leží zejména majitelům nedalekých milionářských sídel. Protože je ale Awhi bezdomovec, v podstatě není možné ho vystěhovat.

„Muž souhlasil s přestěhováním do vhodnému domu, ale žádný jsme nesehnali. Do mužského útulku nechce jít z osobních důvodů. Bezdomovectví je smutný a složitý problém. Abychom tuto situaci vyřešili, budeme potřebu odezvu celé komunity,“ sdělil do médií člen městské rady v Tauranze Stuart Goodman.

Příběh Awhiho znovu otevřel problematiku novozélandských bezdomovců za časů covidu. V době pandemie je totiž jen velmi málo míst, kde tito lidé mohou přebývat.

Zdroj: stuff.co.nzNepřehlédněte