Přednášky nad 50 lidí budou na zlínské univerzitě probíhat online

9.11.2021
Redakce

Na Univerzitě Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně přešla výuka, které se účastní více než 50 lidí, do online podoby. V praxi se to dotkne fakult, kde se konají hromadnější vzdělávací akce, zejména Fakulty humanitních studií a Fakulty managementu a ekonomiky. Novinářům to dnes řekl rektor univerzity Vladimír Sedlařík.

„Se znepokojením sledujeme vývoj ohledně pandemické situace, jsme v kontaktu s krajskou hygienickou stanicí a i na základě jejich doporučení jsme se usnesli na tom, že vzdělávací akce s počtem nad 50 lidí přejdou do online výuky,“ uvedl rektor.

Co se týká technického zabezpečení přechodu na částečnou online výuku, byla univerzita připravena. „Nějakou výraznější komplikaci to pro nás neznamenalo,“ uvedl rektor. Studenti i zaměstnanci ale podle něj preferují prezenční výuku.

Změna se podle něj méně projeví například na technicky zaměřených fakultách, kde jsou skupiny o menším počtu studentů. „Snažíme se také maximálně zachovat praktická cvičení v laboratořích a umělecké ateliéry, zejména na Fakultě multimediálních komunikací,“ uvedla mluvčí univerzity Petra Svěráková.

Studenti i zaměstnanci UTB museli od září prokazovat svou bezinfekčnost potvrzením o očkování proti covidu-19, ochranné lhůtě po prodělaném covidu nebo negativními testy na covid. Od listopadu platí jen povinnost mít ve vnitřních prostorách ochranu dýchacích cest. Na vysokoškolských kolejích a v menze se však potvrzení o bezinfekčnosti požaduje nadále. Podle odhadů univerzity je proti covidu očkováno přes 80 procent zaměstnanců, u studentů univerzita údaje k dispozici nemá.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte