• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • „Při seznamování jsem se choulila strachy,“ lituje nešťastná matka jména, které dala svému synovi

  7.12.2022
  Doris Drienová

  Vybrat to pravé jméno pro novorozeného potomka není vždy úplně jednoduchá věc. Jedna matka se svěřila, že svého synka v poporodním rozrušení pojmenovala tak nešťastně, až nakonec jeho jméno musela nechat úředně změnit na úplně jiné.

  Batole se 7 hodin peklo v zamčeném autě! Rodiče v mukách křičeli

   

  Pro rodiče je opravdu velkým úkolem vybrat pro své nové děťátko vhodné jméno. Není to vždy tak snadné, jak se může na první pohled zdát – jméno se musí k dítku hodit, mělo by se dobře vyslovovat a především by mělo být takové, aby kvůli němu nebylo dítě později v životě terčem posměšků. A poslední zmíněná věc je pro spoustu rodičů tím největším oříškem.

  Australská maminka Kate se svěřila, že nad jménem pro svého syna dlouho přemýšlela – jenže asi ne tak dlouho, jak by bylo doopravdy potřeba. Chtěla vybrat jméno, které bude hezky znít a zároveň nebude úplně běžné, chtěla jméno originální, aby ukázala svou kreativitu. Ta se jí ale poněkud vymkla z rukou.

  Zoufalá matka v slzách: učitelka o jejím synovi prohlásila, že má jméno jako pes!

   

  Kate přiznává, že zprvu ji přišlo jako skvělý nápad pojmenovat svého novorozeného syna Cash: „Však víte, jako uznání Johnnymu Cashovi, i když jsem tenkrát uměla jmenovat jen jedinou jeho písničku, I Walk the Line.“ Netrvalo ale dlouho a Kate začala svého rozhodnutí opravdu litovat.

  Až když byl synek pojmenovaný, došlo jí totiž, že Cash v angličtině znamená „peníze“ nebo také „hotovost“, což je jasná záminka ke krutým žertům. Když svého novorozeného syna seznamovala se svými přáteli, často se prý Kate ptali, jestli se jeho jméno také píše se symbolem pro dolar místo písmena S, stejně jako známá hudební hvězda Ke$ha. Další z oblíbených jedovatých žertíků byl dotaz, zda Kate synka pojmenovala zrovna takhle, aby se mohl na internetu podepisovat místo jména jen smajlíkem, na kterém je pytel s penězi.

  Matka šokuje svými těhotenskými fotkami: nemá vůbec žádné bříško celých 9 měsíců!

   

  Zoufalá Kate brzy začala opravdu litovat nešťastné volby synova jména: „Ve svém spánkově deprivovaném poporodním deliriu jsem si myslela, že bychom se tím [jménem] mohli chlubit.“ Interakce se známými ji ale přivedly do stavu, kdy se při každém představování syna přímo choulila strachy v očekávání jedovatých komentářů. Kate si uvědomila, že synovo jméno musí nechat změnit.

  Naštěstí pro Kate je jedna z jejích kamarádek pastorka, přivolala si ji tedy na pomoc a když byly Cashovi tři měsíce, uspořádaly pro něj obřad změny jména. Od té doby se syn Kate nově jmenuje Reuben.

  Znechucení veterináři: páníčci jsou přesvědčení o originalitě, tato psí jména jsou ale běžná!

   

  Zdroj: news.com.au/kidspot  Nepřehlédněte