Pro koho je vhodná čistička vzduchu?

V poslední době jsou čističky vzduchu často vyhledávaným doplňkem do domácnosti. Dokážou totiž pomoct při alergiích, zvlhčovat suchý vzduch a celkově zlepšovat příjemnou atmosféru domova k žití. Na trhu je jich ale celá řada a je těžké se v nich vyznat, nebo dokonce učinit rozhodnutí a některou z nich vybrat.

Nemusí být jen pro alergiky

Tyto přístroje jsou nejčastěji doporučovány pouze alergikům. Jejich využití je ale širší. Znečistění vzduchu je stále aktuálnější problém. Nevyhneme se mu proto ani v domácnosti, především pokud žijeme ve městech. Čistička vzduchu, která zabraňuje vdechování nečistot, umí ze vzduchu odstranit:

  • prach
  • plísně
  • kouře a pachy
  • chemické látky

Čistička se používá v nejlépe uzavřené místnosti. Ventilátor po zapnutí nasává vzduch a přefiltrovaný jej vrací zpět. Prach, alergeny, bakterie a další pevné mikroskopické částečky zachycuje HEPA filtr s účinností až 99 %.

První skupinou, které lze jednoznačně čističku doporučit jsou alergici na prach a pyl. Vzhledem k tomu, že se tyto alergeny dostanou všude, včetně místností, kde lidé spí, je potřeba dopomoct k jejich odstranění. Pokud máte děti, i to je důvod proč nad koupí uvažovat. Pro jejich vývoj není nic lepšího než čistý vzduch. Čistička si poradí i se sporami plísní ve vzduchu. Ty, které mají ionizátor, zároveň umí suchý vzduch zvlhčit a osvěžit, což je potřeba například během zimních měsíců.

Poradí si i s nežádoucími pachy

Ať se snažíme sebevíc, občas se nám v domácnosti mohou držet nežádoucí pachy, kterých se nezbavíme ani neustálým větráním. Čistička je vhodná i pro jeho pohlcování. Hlavní zásluhu má uhlíkový filtr. Pohlcuje pach zvířat, výpary z vaření i kouř.

Čističky vzduchu se skládají z mnoha částí a mohou mít nejrůznější funkce. Jednoduše tak vyberete vhodnou přesně podle vašich potřeb, ať už pro odstranění alergenů a pachů nebo zvlhčení vzduchu.

PR

Dnes, 14:26
Ministr zdravotnictví Roman Prymula na tiskovém brífinku rozporoval tvrzení serveru blesk.cz. Podle jeho výkladu restaurací...
Dnes, 13:40
Nadbytek ovoce s sebou přináší každoročně otázku, co s ním. Jednou z možností je kvalitní...
Dnes, 11:40
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
Dnes, 11:40
Má černobílé vidění. Oblíbené přirovnání, které se hodí na někoho, kdo zná opravdu jen dva...
Čokoládový fitness dort
Dnes, 10:20
Zdravý životní styl nám velí vyhnout se mouce, cukru a dalším nezdravým surovinám. No ale...
Dnes, 08:18
Server blesk.cz nachytal ministra zdravotnictví Romana Prymulu na švestkách. Fotografie, které přinesl, zachytily Prymulu a...
Dnes, 08:11
Manželka příslušníka SNB Honzy Zemana, Lída Zemanová byla jednou ze dvou jeho seriálových partnerek. Herečka...
Včera, 15:40
Objevit lenochoda v korunách stromů pralesa je téměř nemožné, neboť se prakticky nepohybuje a navíc...
Včera, 13:40
A přináší nám je ve své nové knize „Štěchovický poklad – konec legend“, český reportér,...
Včera, 11:40
Napadlo vás někdy, jak vznikl (ne)český pozdrav „čau“? Stačí zabrousit do 50. let minulého století...
Včera, 10:20
Banány patří k nejoblíbenějšímu ovoci, a co teprve, když jsou v obchodě v akci! Snadno...
Reklama