Pronajímáte byt? Není to lehké, varianta jak a komu je spousta

Občas se stane, že se člověk potřebuje odstěhovat ze stávající nemovitosti a zároveň ji nechce prodat. Pak nastává těžká chvíle. Komu a jak svůj byt pronajmeme. Není to totiž nic snadného. Navíc v případě, že nám nájemník přestane platit, budeme mít opletačky a budeme se jej zbavovat jen velmi těžko.

Takže první možná varianta je, že nabídnete nemovitost někomu z přátel. Je to záruka toho, že daného člověka prostě znáte, a tak máte výhodu. Pokud se seknete, tak je to smutné, ale od začátku jste byli ve velké výhodě, protože přátele obvykle docela známe. Pak samozřejmě můžete pomocí inzertních portálů nabízet svůj byt cizím lidem a vybírat z nich.

Dále přicházejí na řadu realitky. Ale co bychom si povídali. Realitní poradci jsou kolikrát děs a hrůza. Velmi často se jedná o lidi bez kvalifikace, kteří nevěděli co se sebou, takže šli pracovat do nějaké realitní kanceláře. Ovšem pozor! Samozřejmě netýká se to ani zdaleka všech. Nesmíme ani realiťáky strkat do jednoho pytle. Platí však staré dobré „Důvěřuj, ale prověřuj!“

Stěhování nikdy není snadné

Stěhování všichni nenávidíme. Jak to zvládnout v klidu

Takže realitní kancelář i poradce vybíráme podle recenzí. Ideální je osobní zkušenost někoho známého, nebo si vyčteme recenze na internetu. Jestliže na nás makléř nepůsobí dobře, byznys s ním neuzavíráme. V takovém případě se prostě poohlédněte po někom jiném, kdo působí seriózněji.

Kdo chce mít jistotu, že jeho byt bude opravdu vydělávat a ne prodělávat, jak se mnohdy také stává, když zůstane pár týdnů, nedej bože měsíců prázdný, ten může zvolit servis specializované firmy.

Tady buďte znovu ostražití a opatrní. Rozhodně si neberte takovou společnost, která by váš byt nabízela ke krátkodobému pronájmu. Nemusíte mít strach, že by z něho zůstala kůlnička na dříví, to ne, firma se zavazuje, že byt udrží v kondici, máte na to smlouvu a tak dále. V tomto případě je to spíše o vaší pověsti a vztazích se sousedy. Tak pozor na to.

Bajkal, unikátní zásobárna sladké vody a ekologie. Peníze se opravdu pít nedají

A také je fajn volit takovou firmu, která garantuje nájemné i v případě, že je byt neobsazen. No, a nakonec jen pozor na to, ať si nebere příliš vysokou provizi. Obvykle to chodí tak, že společnosti sdělíte svoji představu o výši nájmu, ona si k tomu připočítá provizi a pak byt nabízí. Byly už ale i takové případy, kdy společnost byt pronajímala ještě za vyšší částku, než jakou si s klientem odsouhlasila, on však dostal jen to, co mu slíbila a sobě si naopak vyplácela více.

Jako u všeho tedy platí, že musíme opravdu dobře vybírat.

Dnes, 17:31
O vztazích na dálku, partnerství, rozchodech, samotě, nevěrách i o čerstvém zamilování. O naději i...
Dnes, 15:59
Pod jeho nehybnou, kamennou tváří, uplynulo již nezměrné množství vody. Více jak osm století hledí...
Dnes, 14:20
Ptačí peří, složené z jednotlivých per, tělní pokryv ptáků, je velice podobným materiálem jako lidské...
Dnes, 12:02
Má váš pes volný přístup na zahradu? Pokud mu život na ní chcete zpříjemnit, učinit...
Dnes, 10:29
Jedním z nejvýznamnějších míst, na kterém skončilo mnoho nevinných životů během druhé světové války, byla...
Včera, 16:50
Zemětřesení lidstvo děsilo od nepaměti. Není asi zcela náhodou, že moderně pojatá věda o zemětřeseních,...
Včera, 14:30
Po roce 1989 se v této zemi spustila dokonalá keltománie. Není divu, do té doby...
Včera, 12:15
Lapač snů jsme si v dnešní době oblíbili hlavně jako dekoraci do ložnic a dětských...
Včera, 10:00
A také vleklá občanská válka. Ta první skončila 2. srpna 1997, další následovala dva roky...
Včera, 08:02
Konečně můžeme vařit venku! Na chatě, na chalupě, na zahradě, na čundru... Nabízíme vám několik...
Reklama