První festivalové dny jsou podle policistů klidné, bez větších komplikací proběhlo i zahájení

23.8.2021
Roman Kořinek

„Již delší dobu jsme byli s organizátory mezinárodního filmového festivalu v kontaktu a společnými silami jsme připravili bezpečnostní a organizační opatření, aby celý festival mohli návštěvníci prožít především v klidu a bezpečí,“ uvedl Michal Šavrňa, ředitel Územního odboru Karlovy Vary.

V centru města se pohybují hlídky, ve kterých je minimálně jeden z policistů jazykově vybaven a s cizinci se domluví například německy, anglicky, rusky a dokonce i španělsky.

„Zahájení filmového festivalu se obešlo bez jakýchkoliv větších komplikací. Vzhledem k tomu, že v centru lázeňského města je díky tomuto filmovému týdnu větší kumulace lidí, nabádáme návštěvníky k větší opatrnosti,“ doplňuje policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Ta upozorňuje zejména na kapsáře, kteří vyhledávají místa s pohybem většího množství lidí a využívají své příležitosti při jejich nepozornosti a neopatrného zacházení se svými osobními věcmi.

„Kradou bleskově a krádež mají pečlivě nacvičenou. Věnujte proto pozornost svému okolí a v případě, že se na vás někdo tlačí, snažte se okamžitě vzdálit. Své kabelky, tašky, batohy a podobně nikdy nespouštějte z očí a nenoste je na zádech, kam nevidíte. Kabelku noste pokud možno u těla a využívejte různá zapínání a zdrhovadla. Kabelky přes rameno mějte vždy uzavřené a pod kontrolou. Peněženku, doklady, mobilní telefony a ostatní cennosti nenechávejte navrchu tašek či kabelek,“ dodává policejní mluvčí, která věří, že i nadcházející dny proběhnou v klidu a návštěvníci festivalových Karlových Varů si je užijí bez problémů.

Zdroj: vzNepřehlédněte