První letošní západočeské derby je tady, hokejisté Energie věří ve skalp Indiánů

14.10.2021
Roman Kořinek

Říká se, že derby má svoji specifickou atmosféru a jedná se tak trochu o jiný zápas. Pokud k tomu přidáme ještě názvy týmů HC Energie Karlovy Vary a Indiánů Plzeň je jasné, že se bude jednat o velmi napínavý a nelítostný souboj. Ten se hraje dnes od půl šesté večer v karlovarské KV Aréně.

„Čeká nás derby, na to se určitě těšíme. Doufám, že přijde velké množství fanoušků a bude výborná atmosféra,“ říká asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška.

Mužstvo Karlových Varů má za sebou ne příliš povedenou sérii, kterou by rádo ukončilo právě dnes. Tomu byla podřízena i příprava na dnešní duel, který chtějí domácí zvládnout a získat pomyslný skalp Indiánů, kteří do lázeňského města míří v dobré formě a pohodě.

„My se musíme ohlížet především na své výsledky a svou hru než na to, kdo proti nám stojí. Plzeň má výbornou fazónu, zvedla se po trochu pomalejším začátku a v posledních kolech měla výborné výsledky,“ říká asistent trenéra.

Dnešní duel bude zvláštní hned pro několik hráčů. V Plzni totiž dlouho působil například Jaroslav Kracík nebo tamní odchovanec Dominik Graňák. Atmosféru plzeňské šatny ale zná i kapitán Energie Tomáš Vondráček nebo Lukáš Pulpán.

„Aktuálně nejsme v dobré situaci a musíme se z ní dostat týmovým, pracovitým výkonem. Na tom teď pracujeme a doufám, že ta práce vyústí v tomto zápase s Plzní,“ dodává Tomáš Mariška, který očekává plnou arénu a hlasitou podporu karlovarských fanoušků.

Zdroj: vz/hokejkv

 Nepřehlédněte