• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Půjčit si na bydlení je rozumné. Zvlášť, když tak ještě ušetříte a můžete dostat dotaci

  3.4.2019
  Redakce

  Máme pomalu po topné sezóně. Děsíte se účtů a doplatků za energie? Není divu. Jejich ceny začaly stoupat a tenhle trend nějakou dobu vydrží. Máte pořádně zatepleno? Pokud ne, je načase o tom začít nejen uvažovat. Finančně vám může ideálně pomoci rychloúvěr.

  O co se jedná? Jde o speciální druh úvěru, který si můžete sjednat u Modré pyramidy. Jeho výhody jsou zřejmé na první pohled. Můžete takto získat až 800 000 Kč, aniž byste potřebovali ručitele nebo museli svou nemovitost zastavit. Pokud u Modré pyramidy pravidelně spoříte, tak není třeba ani doložení příjmů. A po celou dobu půjčky můžete počítat s pevně stanoveným úrokem ve výši 4,99 %.

  V případě, že vaše nemovitost opravdu potřebuje zateplení, nemá smysl čekat, až si na něj našetříte. Vy budete šetřit a energie zdražovat, čili část vašich úspor padne právě na toto zdražení. V případě, že si na zateplení půjčíte, tak vlastně také šetříte. Částku, kterou byste každý měsíc dávali tak jako tak stranou jako úspory na zateplení, použijete na splátku úvěru. Ano, ten úvěr bude něco stát, ale zdražení energií také. Vzít si na zateplení úvěr je oproti šetření výhodnější, protože když splácíte úvěr, zároveň už tu vznikla nova hodnota – zateplení. Když na něj teprve šetříte, je to výdaj, který se zatím nijak nezhodnotil.

  Půjčka na rekonstrukci se ale může použít i na jiná zlepšení vašeho bydlení, než je jen zateplení. Úvěr bez zajištění můžete čerpat i na vybavení domácnosti, úvěr na bydlení bez ručitele vám umožní získat vysněný domov podle vašeho přání. Jistě, mít půjčku znamená i určitý stres. Bydlet v nevyhovujícím prostředí, a to možná i celé roky, vás ale bude štvát den co den.

  Půjčka na bydlení s sebou přináší i další výhody, které nejsou vidět na první pohled. Splacené úroky jsou odpočitatelnou položkou z příjmů, čili díky úvěru ušetříte na daních, a Modrá pyramida vám navíc pomůže čerpat dotace na bydlení a rekonstrukci z programu Zelená úsporám. Ne, že byste to sami nezvládli, ale proč zbytečně ztrácet čas s něčím, co může někdo udělat za vás? A v Modré pyramidě toho za vás můžou udělat opravdu dost.

  PR

     Nepřehlédněte