Rada Prahy 12 nechce demolici obchodního domu a bývalých jeslí v Modřanech

4.1.2020
Fefík

Řízení o odstranění stavby bývalých jeslí zahájil odbor výstavby radnice Prahy 12.
„Případné rozhodnutí o odstranění stavby bude zřejmě podkladem pro vydání územního rozhodnutí pro stavbu na dvou pozemcích, kde byla v minulosti navrhována stavba polyfunkčního / bytového domu Levského, s níž městská část zásadně nesouhlasila. Navíc není znám aktuální záměr nového vlastníka, společnosti Rezidence Modřany s.r.o., zastupované společností DECO group,“
informovala místostarostka Eva Tylová.

Rada Prahy 12 se jednomyslně shodla na nesouhlasu s demolicí obchodního centra Sázava, o kterou požádala společnost Fisolta Property. Reagovala tak na fakt, že odbor výstavby Prahy 12 zahájil řízení o odstranění objektu občanské vybavenosti Sázava, situovaného mezi ulicemi Rilská, Angelovova a Poljanovova v Modřanech.

Rekonstrukce domu Dejvická 4 se protahuje. Musí se najít nový nájemce restaurace

Zastupitelstvo Prahy 12 přitom situaci kolem obchodního centra Sázava, na němž měl vyrůst nový bytový dům, řešilo již v minulosti a v červnu 2018 stanovilo požadavky a podmínky, za kterých je možné souhlasit se stavbami, které souvisí s novou výstavbou nebo rekonstrukcí stávající stavby.

Jednou z podmínek například je, že navrhovaná stavba bude mít maximálně dvě podlaží, další požaduje zachovat dosavadní plochu supermarketu a komerčních prostor i v budoucnu.
„Vzhledem k tomu, že v současné době nemáme informace o záměrech investora, nelze posoudit jejich soulad s výše zmíněnými požadavky, a proto nemůžeme souhlasit s demolicí obchodního centra Sázava,“ vysvětlila místostarostka Tylová.

sázava go
Obchodní dům Sázava
(Google Maps)

Zdroj: Noviny Prahy 12Nepřehlédněte