Recidivista z Kroměřížska doslova kradl, kde mohl, měl být ale ve vězení

23.11.2022
Jaroslav Svoboda

Sedmačtyřicetiletý muž z Kroměřížska je opravdu nenapravitelný, přestože už byl za krádeže trestaný, nebránilo mu to v tom, aby od léta začal opět krást. A kradl opravdu hodně, jak se říká, bral doslova všechno, co mu přišlo pod ruku. Teď mu hrozí tři roky vězení.

Policisté zahájili vyšetřování sedmačtyřicetiletého muž z Kroměřížska, který od července do poloviny října kradl, kde mohl. Podle vyšetřovacího spisu kradl v drogériích, potravinách nebo v prodejnách pro kutily, a to jak v Kroměříži, tak v Přerově.

„Ve dvou obchodech se tamnímu pracovníkovi ostrahy podařilo tohoto zloděje zastavit, ale poté co měl ukázat tašku, či batoh, nechal tyto na místě a z prodejen utekl. Na seznamu kradených věcí byla i dvě jízdní kola. Ta zmizela od škol na Kroměřížsku. Škoda, která vznikla odcizením, se vyšplhala na téměř 40 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Balášová.

Dobrá zpráva pro cestující! Zlínský kraj zdražovat nebude

Muž se krádeží dopustil i přesto, že byl za majetkovou trestnou činnost už odsouzený k obecně prospěšným pracím. „Celkem si měl odpracovat dvě stě sedmdesát hodin. Neučinil tak. Dále byl v únoru letošního roku odsouzen k trestu odnětí svobody nepodmíněně na šest měsíců. I když si výzvu k nástupu osobně převzal, do vězení nenastoupil. Nyní je obviněný ve Vazební věznici v Olomouci. Za výše uvedenou trestnou činnost mu hrozí až tři roky vězení,“ dodala mluvčí Balášová.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte