Rekordní účast na Koudelníkově závodu v Kutné Hoře

13.10.2021
Martin Solar

Více jak tři stovky dětí (přesně 305) závodily počátkem září na kutnohorském stadionu Olympia, kde zdejší spartanský oddíl Olympia Spartan Training Kutná Hora uspořádal II. ročník Koudelníkova závodu pro děti od 4 do 14 let.

Mladí závodníci na různě dlouhých běžeckých okruzích zdolávali nejrůznější překážky – balanční, silové, paměťové, technické, ručkovací, vhod přišel vodní příkop, jelikož počasí závodu opravdu přálo. V nejmladší kategorii 4-6 let výkony nebyly měřené, ale děti uběhly 1,1 kilometru. Kategorie 7-9 let běžela 1,7 kilometru, kategorie 10-12 let zdolala 2 kilometry a nejstarší kategorie 13-14 let 2,5 kilometru. „Statisticky nejtěžšími překážkami byly balanc na slacklině a závěrečné nízké ručkování, které zdolali jen nejzdatnější. Cílem závodu je mj. dětem ukázat jejich slabiny, aby měli chuť zlepšovat se. To jim do života pomůže. Objevili se ale i závodníci, kteří zvládli trať bez chyby,“ řekl mi ředitel závodu Michal Pavlík. Tři sta pět dětí je pro organizátory skvělé číslo. „Jsme rádi, že byl tak velký nárůst oproti prvnímu ročníku, který absolvovalo 207 dětí. Máme intervalové starty, takže není možné registrovat děti na místě. Můj názor je, že strop našeho závodu pro jeden soutěžní den je asi 400 dětí,“ spočítal Pavlík.

Nejlepšími koudelníky ve svých kategoriích byli Martin Makovec, Klára Šafrová, Vojtěch Horčička, Petra Heydušková, Albert Měchura a Adéla Chocholová. „Všem vítězům gratuluji. Ale nejen jim. Každý, kdo závod dokončil, je borec,“ zdůraznil Michal Pavlík a pokračoval: „Důležité je, aby se děti hýbaly a sportovaly. Je jedno, v jakém sportu. My spartani nabízíme ve svých závodech od každého něco. Házeli jsme míčem, běhali, skákali, podlézali, přeskakovali, tahali, přenášeli, viseli, balancovali nebo šplhali.“

Pořadatelský tým Olympia Spartan Training účast na závodu natolik povzbudila, že již dnes mají jasno o třetím ročníku. Rozhodli se vytvořit tradici a závod pořádat vždy první neděli v září. V roce 2022 to vychází na 4. září. Registrace hodlají spustit 1. ledna 2022. Na závěr si vzal slovo ještě jednou ředitel závodu Michal Pavlík: „Děkujeme všem našim partnerům, dobrovolníkům, rozhodčím, správci Olympie panu Hladíkovi, atletům SKP Olympia Kutná Hora za vypůjčení jejich stadionu a zástupcům města. Bez nich bychom vše jen těžko zvládali“.

Výsledky Koudelníkova závodu 2021 určitě nejsou tím nejdůležitějším, převažuje radost nad skutečností, že se podařilo přivést k pohybu a sportovním začátkům tak velké množství dětí. Ale pokud je přece jen zatoužíte znát, najdete je na: https://irontime.cz/vysledky1760/.

hos


Témata:

Nepřehlédněte