• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Řetězce postupně kromě respirátorů zlevňují i ochranné roušky

    4.2.2021

    Potravinářské řetězce kromě respirátorů třídy FFP2 zlevňují také ochranné jednorázové roušky. Za příznivější cenu je ode dneška lidé seženou například v obchodech Lidl nebo Albert, ode dneška ke snížení ceny přistoupí i společnost Kaufland.

    Balení deseti kusů jednorázových roušek prodává Lidl za 29,90 Kč. Za stejnou cenu tam zákazníci koupí i sadu tří respirátorů FFP2. Podle mluvčího řetězce Tomáše Mylera nejde o jednorázovou akci, ale cena je dlouhodobě plánovaná. „Uvědomujeme si, jak je toto období pro určité skupiny obyvatel ekonomicky náročné, a proto jsme kromě snížení ceny o DPH přistoupili k dalšímu zlevnění zboží. Věříme, že zvýšením cenové dostupnosti ochranných pomůcek pomůžeme v boji s koronavirem,“ uvedl.

    Kaufland nabízí balení pěti kusů třívrstvých roušek za 14,90 koruny. „Abychom zamezili velkému náporu ze stran zákazníků, bude jak na roušky, tak i na respirátory omezené množství na jednoho zákazníka, a to jedno balení na jeden den,“ řekla mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Respirátory FFP2 budou v těchto prodejnách dostupné od poloviny února, sada pěti kusů bude za 49,50 Kč.

    Česko má objednanou vakcínu proti covidu pro 11 milionů lidí

    Jednorázové ústenky na začátku týdne zlevnily také obchody Albert. „Momentálně je prodáváme v balení po deseti kusech, kde jeden kus vychází na méně než čtyři koruny,“ uvedl ředitel komunikace obchodů Jiří Mareček. Doplnil, že společnost snížila ceny také u vybraných druhů anticovid dezinfekcí. Respirátory podle něho firma prodává od minulého týdne za nákupní cenu bez marže, ode dneška ještě odečetla DPH.

    vlb/ČTK



    Nepřehlédněte
    9.8.2026
    Zprávy

    Festival Prague Pride