Říčany jsou nejlepší místo pro život, předběhly i Prahu

13.11.2020
Jan Štoll

„Jsem samozřejmě na Říčany hrdý a chtěl bych zároveň pogratulovat všem městům, která v žebříčku poskočily a povzbudit ty, kterým se nezadařilo,“ uvedl starosta Vladimír Kořen.

Tradičně silné jsou Říčany v otázce nízké nezaměstnanosti, služeb, vzdělání či průměrné délky života.

„Všude najdeme aktivní občany, kteří se snaží své město pozvednout. A v Říčanech jich máme hodně. Těm patří hluboké poděkování za jejich energii a nápady, to je takový poklad každého města,“ dodal Kořen.

Horší je situace z hlediska znečištění ovzduší, dopravních nehod či míst ve školách a školkách. I tady si ale Říčany pozici vylepšily a ještě vylepší investicemi.

Říčany otevřely novou školku v Kuří a staví další

„Dokončujeme přípravu výstavby nové základní školy. Čekáme na poslední dokumenty od poskytovatelů dotací, abychom mohli vyhlásit zakázku a co nejrychleji stavět. Bude mít rozlehlou zelenou střechu stejně jako nová školka, kterou už stavíme. Další novou školku jsme otevírali 1. září v Kuří, to jsme opravili jednu starší nepoužívanou budovu,“ dodává starosta.

„V Říčanech jsme dostavěli nádhernou cyklostezku, která spojuje Prahu se srdcem Ladova kraje. To se z hlediska kvality života určitě počítá,“ připomíná Kořen.

S popularitou a dopravní dostupností hlavního města souvisí i hlavní problém Říčan. Tím je tlak na novou výstavbu.

„Stále se nám daří držet základní motto ve vztahu k rozvoji města. Totiž, že příliv nových obyvatel nesmí ohrozit kvalitu života těch, co už v Říčanech žijí,“ říká Kořen.

Poptávka po bydlení v Říčanech je obrovská a z hlediska finanční dostupnosti bydlení se Říčany řadí k nejdražším městům.

Říčany budou mít novou cestu k nádraží, rozhodli o tom lidéNepřehlédněte