Řidiče v Olomouci čekají od dubna komplikace

27.3.2023
Simona Knotková

Provoz na hlavním silničním tahu I/35 v Olomouci od 1. dubna zkomplikuje výměna asfaltového povrchu na sjezdech a nájezdech z této estakády u vlakového nádraží a hobbymarketu Baumax. Oprava vozovky zabere zhruba měsíc, připravena bude objízdná trasa. V pondělí o tom informoval Miroslav Mazal z olomouckého pracoviště Ředitelství silnic a dálnic.

„Oprava ramp silnice I/35 proběhne za jejich úplné uzavírky. Tyto obousměrně neprůjezdné sjezdy i nájezdy nahradí značená objízdná trasa městem, konkrétně přes třídu Kosmonautů,“ uvedl Mazal, podle kterého stejná objížďka byla připravena i při loňské první etapě opravy tohoto úseku důležité silnice vedoucí po Tovární a Velkomoravské ulici.

Loni na podzim stavbaři opravili zhruba kilometrový úsek estakády silnice I/35, provoz aut tam byl v obou směrech omezen na jeden jízdní pruh. Z osmi nabídek stavebních firem na tuto zakázku, která zahrnuje i opravu sjezdů a nájezdů, byla v tendru vybrána společnost Kareta. Zakázka má bez DPH hodnotu 26,8 milionu korun.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte