• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Řidiče v Olomouckém kraji omezí uzavírky

  13.5.2024
  Simona Knotková

  Částečné či úplné uzavírky související s rekonstrukcí komunikací a mostů zkomplikuji o letních prázdninách automobilový provoz na některých silnicích a dálnicích v Olomouckém kraji. 

  V červenci začne oprava dvou mostů na silnici I/35 u Lipníka nad Bečvou na Přerovsku, po které řidiči jezdí na nedalekou dálnici D1. V červenci i srpnu musí řidiči počítat s omezením na dálničním obchvatu Olomouce, kde stavbaři opravují estakádu. Auta po této části D35 budou v létě stále jezdit dvěma pruhy pro každý směr.

  Na začátku letních prázdnin bude automobilový provoz na dálnici D1 u Bělotína na Přerovsku komplikovat nedávno zahájená oprava dvou mostů, která má skončit 8. července. U Bělotína je kvůli této investici uzavřený dálniční pás ve směru do Prahy, u Kujav stavba uzavřela pás ve směru na Ostravu. Auta tam jezdí dvěma pruhy pro každý směr.

  Až do 29. srpna bude kvůli rekonstrukci vozovky uzavřený silniční průtah v Hanušovicích na Šumpersku, přes které vede důležitá dopravní tepna do Jeseníků. Řidiči kvůli této investici musí od závěru dubna jezdit po dvou objízdných trasách přes Šumperk a obec Králíky. V červenci začne oprava dvou mostů na silnici I/35 u Lipníka nad Bečvou na Přerovsku, po které řidiči jezdí na nedalekou dálnici D1.

  V létě bude platit částečná uzavírka opravované silnice mezi obcemi Buková a Bernartice na Jesenicku či mezi Šternberkem a Dolním Žlebem, kde stavební firma buduje novou cyklostezku. Kvůli stavebním úpravám zajišťujícím lepší stabilitu bude i v letních měsících zúžena silnice, která spojuje parkoviště Hvězda s Ovčárnou a Pradědem. Časy odjezdu kyvadlové dopravy kvůli tomu budou od 13. května upraveny.

  Přes léto bude kvůli stavbě chodníků a parkovacích ploch uzavřená silnice III/01857 v Přerově-Dluhonicích. Do konce července nebudou moci řidiči jezdit po silnici třetí třídy z Kostelce na Hané přes Lešany do Zdětína na Prostějovsku.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte