Řidiči, pozor. Montáž nosníku nového mostu uzavře Strakonickou ulici

18.9.2020
Redakce

Zároveň bude uzavřen nájezd ve směru Praha od prodejny Lidl. Původní most byl loni v listopadu zbourán kvůli špatnému stavu. Dokončen bude na začátku příštího roku.

Původní most spojoval ulice Za Opusem a K Výtopně na zbraslavské straně se sjezdovou rampou z dálnice ve směru z Prahy. Nový most bude na stejném místě. Bude jej tvořit takzvaná předpjatá konstrukce a bude široký 9,60 metru. Povrch bude z asfaltového betonu. Římsy budou železobetonové. Na mostě bude 1,1 metru vysoké ocelové zábradlí se svislou výplní.

Řidiči budou muset při výluce jezdit po objízdných trasách. Ve směru na Strakonice pojedou po Bartoňově ulici přes Zbraslavské náměstí a ulicemi Elišky Přemyslovny a Na Baních zpět na Strakonickou. Ve směru do Prahy pojedou ulicemi Na Baních a Elišky Přemyslovny na Zbraslavské náměstí a odtud pak do ulic Žitavského a K Přehradám a následně najedou na Strakonickou.

Bezkontaktně. Dveře MHD v Praze se kvůli koronaviru otevírají automaticky

Původní termín dokončení mostu byl stanoven na letošní září. Podle nového termínu se tak stane během ledna 2021, a to v závislosti na klimatických podmínkách.

Původní most byl kvůli havarijnímu stavu uzavřen loni 24. listopadu, kdy TSK zahájila přípravné práce nutné pro jeho zbourání. Následně pak v noci z 30. listopadu na 1. prosince byly zdemolovány všechny původní části mostu, vyjma základů pilířů.

Problémy se stavem mostů má Praha dlouhodobě. Na začátku prosince 2017 spadla lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé. Nová lávka bude hotova letos v říjnu. Praha aktuálně řeší také opravu Hlávkova mostu. Ve špatném stavu je také Palackého most a Praha letos opravuje spodní části Barrandovského mostu.

ČTK


Témata:

Nepřehlédněte