Řidička přehlédla motocyklistu. Muž zemřel na místě

13.9.2022
Simona Knotková

Při úterní ranní dopravní nehodě u Nového Města na Moravě na Žďársku zemřel řidič elektrického skútru. Srazilo ho auto, jehož řidička podle policie skútr při odbočování přehlédla.

O nehodě na silnici I/19 se policisté dozvěděli po 7:00. Silnice byla po nehodě neprůjezdná, auta musela na objízdnou trasu. „Prvotním šetřením na místě policisté zjistili, že sedmadvacetiletá řidička s osobním vozidlem Volkswagen Touran projížděla po silnici ve směru od Žďáru nad Sázavou a odbočovala směrem k nemocnici. Řidička z dosud nezjištěných příčin přehlédla motocyklistu, který projížděl po silnici v opačném směru jízdy. Došlo ke střetu osobního vozidla a devětačtyřicetiletého motocyklisty,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Muž na místě zemřel.

Řidička, jejíž dechová zkouška byla negativní, se při nehodě nezranila. Zraněné nebylo ani dítě, které měla na zadním sedadle auta. Jen preventivně ho záchranáři převezli na vyšetření do novoměstské nemocnice. Okolnosti tragické nehody policie prověřuje. Osobní vozidlo i motocykl kriminalisté zajistili pro účely trestního řízení.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte