Řidičský průkaz za úplatu. Policie obvinila úředníky ve Varnsdorfu

7.10.2020
Redakce

Oba obvinění komisaři prováděli zkoušky žadatelů o řidičské průkazy delší dobu v rozporu se zákony. Svoji pravomoc zneužili u 722 žadatelů o řidičské oprávnění, uvedla policie.

Jedna žena a provozovatel autoškoly pak byli v případu obviněni z podplácení. „Měli opakovaně poskytovat zkušebním komisařům finanční a jiné úplatky za to, že jako zkušební komisaři žadatelům o řidičská oprávnění odkontrolují a opraví testy,“ uvedla Slámová. Peníze podle ní předávali minimálně sedm měsíců od začátku letošního roku.

Kriminalisté v souvislosti s případem zasahovali na několika místech, včetně sídla zkušebních komisařů na odboru správních agent a dopravy městského úřadu ve Varnsdorfu. Provedli tři domovní prohlídky a jednu prohlídku nebytových prostor, přičemž zajistili přes milion korun v hotovosti a valuty, které podle policistů pocházely z trestné činnosti.

„Ve věci probíhají nadále úkony trestního řízení a u tří osob bude podán státnímu zástupci podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby,“ dodala mluvčí policie.

vera/čtk

Policisté obvinili pět lidí z výroby pervitinu za 4,5 milionu. Hrozí jim 10 let vězeníNepřehlédněte