• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Rodinný dům na Přerovsku mohl někdo úmyslně zapálit

  27.9.2022
  Simona Knotková

  Škodu přibližně 2,5 milionu korun způsobil požár, který zasáhl v noci na úterý rodinný dům v Beňově na Přerovsku. Hasiči při něm pátrali po seniorovi, který jej obýval. Našli ho zraněného v části domu, kterou požár nezasáhl. Okolnosti požáru vyšetřuje policie, nevylučuje ani úmyslné zapálení. Okolní domy požár nezasáhl.

  Dům začal hořet v pondělí kolem 23:00. „Objekt byl průjezdem rozdělen na dvě obytné části. Požár zasáhl tu větší. Podle oznamovatele, který událost ohlásil na naše krajské operační a informační středisko v 23:00, se uvnitř nacházela jedna osoba. Hasiči po příjezdu proto vylomili dveře, aby se dostali do hořícího domu, a v silně zakouřených prostorách v dýchacích přístrojích hledali majitele,“ popsala zásah mluvčí hasičů Lucie Balážová. Oheň mezitím zasáhl nejen přízemí domu, ale i první podlaží.

  Majitele domu našli hasiči v nezasažené části. „Poté byl záchrannou službou převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Dnes, jak to okolnosti dovolí, bude požářiště ohledáno ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů,“ řekla mluvčí policie Miluše Zajícová. Pomůže i pes vycvičený na vyhledávání ohnisek. Policie přivolala také chemika z odboru kriminalistické techniky a expertiz. „Jednou z verzí, kterou se zabýváme, je i úmyslné zapálení. Na základě doposud zjištěných okolností jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu poškození cizí věci,“ uvedla mluvčí.

  Podle mluvčí krajské záchranné služby Lucie Mikiskové byl zraněný senior převezen do olomoucké fakultní nemocnice. Zranění však podle ní neměla souvislost s požárem. „Ošetřili jsme muže staršího věku, jednalo se zejména o nějaké rány v oblasti hrudníku, bylo tam i tepenné krvácení na paži. V rámci požáru neutrpěl žádné popáleniny, šlo jen o lehčí nadýchání zplodin z hoření,“ řekla Mikisková. Dodala, že zranění odpovídalo tomu, že si je nejspíš muž mohl způsobit sám. Okolnosti případu vyšetřuje policie.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte