Rutinní návštěva chiropraktika se změnila v boj o život! Žena skončila kompletně ochrnutá

5.7.2022
Simona Knotková

Mělo to být jenom rutinní setkání s chiropraktikem. Australanka Caitlin Jensen namísto toho skončila s natrženými krčními tepnami a ve svém mladém věku utrpěla mrtvici a infarkt.

Čerstvá absolventka univerzity v Georgii vyhledala chiropraktika kvůli drobnému problému s krkem. Kvůli špatně provedené technice je nyní ochrnutá a s okolím dokáže komunikovat pouze mrkáním.

Hrozivá nehoda postavila mladíka před těžkou volbu: Smrt, nebo život s jednou polovinou těla

„V květnu dokončila školu a byla připravena žít svůj americký sen. Byla nadšená ze všech pracovních příležitostí a možností, které ležely před ní. Teď se nachází v kritickém stavu a má poškozený mozek,“ píše matka Darlene na crowdfundingové stránce, jejímž prostřednictvím shání pro svou dceru finance na pokrytí veškeré péče.

„Momentálně je při vědomí a je schopna reagovat pouze mrkáním a vrtěním prstů na levé noze. Zbytek jejího těla je ochrnutý,“ pokračuje žena. Dodává, že je pro ni zázrakem už to, že Caitlin vůbec žije.


Podle neurologa Wadea Smithe je pravděpodobnost rozvoje vážných zdravotních komplikací při chiropraktické manipulaci s krkem malá, praktikující terapeuti by své klienty přesto měli informovat o možných rizicích.

Zdroj: news.com.au


Témata:

Nepřehlédněte