• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Hrozivá nehoda postavila mladíka před těžkou volbu: Smrt, nebo život s jednou polovinou těla

  26.5.2022
  Simona Knotková

  Dvacetiletý Loren Schauers z americké Montany byl v roce 2019 postaven před životní volbu – buď podstoupí operaci, která ho připraví o dolní polovinu těla, nebo zemře. Mladík ani chvíli neváhal a rozhodl se pro první možnost. Svou odvahou proti nepřízni osudu je nyní inspirací pro ostatní.

  Lorenu Schauersovi bylo pouhých 18 let, když se v září 2019 stal obětí děsivého pracovního úrazu. Vysokozdvižný vozík ho připravil o pravou ruku a od břicha dolů mu rozdrtil tělo. Zatímco ležel v umělém spánku, jeho matka měla učinit volbu, zda zemře, nebo podstoupí náročnou operaci a nadále bude žít pouze s jednou polovinou těla.

  Evča z Rudné u Prahy s amputovanýma nohama zdolala vrchol Sněžky!

  „Všichni jsme byli v šoku a nikdo z nás nevěděl, co dělat. Byl to teprve osmnáctiletý kluk a bylo jasné, že chce žít naplno. Jeho máma se bála, že až se probudí, bude ji nenávidět za to, že ho nechala naživu,“ vzpomíná Lorenova tehdejší přítelkyně a nynější manželka Sabia Reiche.

  Lékaři nakonec vyslyšeli prosby jeho sestry a z umělého spánku ho probudili. „Už od začátku měl tušení, že se mu stalo něco hrozného. Když mu doktoři řekli, jaké má možnosti, hned mi bylo jasné, že to nevzdá. Podíval se jim zpříma do očí a řekl, že mu je fuk, jestli z něho zbude jen hlava, ale že operaci podstoupí a bude žít dál,“ pokračuje Reiche.

  Chirurgové následně provedli takzvanou hemikorporekromii, zákrok, během kterého byla pacientovi odstraněna celá dolní část těla včetně pánve.

  Mladíkovi byla po celou dobu největší oporou právě jeho partnerka, která zůstala po jeho boku a každý den o něj s láskou pečuje. Svůj život dvojice sdílí na YouTube, kde se to bohužel neobejde i bez všetečných otázek neznámých lidí…

  „Pořád se nás někdo ptá, jak spolu máme sex. Je to velmi osobní otázka, nikdy na ni neodpovíme, jak moc je nezdvořilá. Cizího páru na ulici byste se nikdy nezeptali, jak spolu spí. Jenom protože naše životní podmínky jsou jiné, neznamená to, že lidé mají právo se nás na to ptát,“ kroutí hlavou nad drzostí některých jedinců Reiche.

  Pokud vás příběh nezdolného Američana dojal, na GoFundMe mu můžete přispět na bionickou ruku, která by mu v budoucnu značně usnadnila život.

  Zdroj: Daily Star  Nepřehlédněte