S ukradeným autem si udělal muž z Mostu výlet do Německa

27.6.2022
Redakce

Mostečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání 25letého muže ze spáchání trestných činů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Ten v polovině března ve večerních hodinách přišel na hodinovou návštěvu do bytové jednotky ve staré zástavbě a odešel s cizím klíčem od vozidla. Přestože má soudně vydaný čtyřletý zákaz řízení motorových vozidel, tak se rozhodl, že se sveze škodovkou, která byla zaparkována před domem. Podle policistů nějakou dobu jezdil po Ústeckém kraji. Prý ho hrozně baví řídit. Mostečan ve vozidlové navigaci navolil jednu již z dříve zadaných adres a vyjel směr Německo. V sousední zemi ujížděl tamním policistům, kteří ho zadřeli. Při pronásledování tam způsobil dopravní nehodu. Odcizením a následným poškozením vozidla způsobil škodu ve výši 930 tisíc korun.

Součástí obvinění je další vydařená návštěva z minulého týdne. Tentokrát přišel do bytu svých rodičů, kteří byli na dovolené. Povedený synáček se měl postarat o domácího mazlíčka. Místo toho měl z bytu odnést dva televizory, které obratem prodal. Jeden přístroj, který blízcí příbuzní ještě splácí, prodal do zastavárny a druhý prodal za pětistovku svému známému. Rodičům připravil nepříjemný návrat ze zahraničí a způsobil jim několika tisícovou škodu. Novější televizi policisté zajistili a vrátili majitelům. Vzhledem ke způsobené škodě může Mostečan v případě odsouzení strávit ve vězení až pět let.

Zdroj: pčrNepřehlédněte