Sbírková akce karlovarského magistrátu pomohla vybavit ukrajinské školáky

4.4.2022
Roman Kořinek

Karlovarský magistrát pořádal v minulých dnech sbírkovou akci nazvanou „Naplňte dětem batoh do školy“. Tu město Karlovy Vary vyhlásilo v polovině března a podle slov mluvčí Heleny Kyselé se podařilo nashromáždit desítky batohů, penálů a dalších školních pomůcek, které věnovali nejen obyvatelé města.

„Část vybavení pro školáky už byla předána několika rodinám, kterým pomohlo zajistit ubytování město Karlovy Vary. Další nashromážděné pomůcky byly předány skladu humanitární pomoci města, které funguje ve školním objektu na nábřeží Jana Palacha,“ říká mluvčí magistrátu.

Právě ve školním objektu na nábřeží Jana Palacha si mohou na základě platného dětského víza rodiče ukrajinských dětí ve věku od 5 do 15 let batohy a další vybavení vyzvedávat.

„Je skvělé, kolik občanů nejen Karlových Varů se do sbírky zapojilo a kolik toho do sbírky přinesli. Mezi dary se našla i spousta zcela nových batůžku a penálů. Velkou část batohů zjevně připravovaly zkušené maminky, protože jsme v nich našli i přezůvky, krabičky na svačinu, láhev na pití a další výbavu, kterou děti pro zapojení se do školní výuky také potřebují,“ konstatuje karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Zdroj: vz

 

 

 Nepřehlédněte