Senioři v Karlovarském kraji dostanou půlmilionovou dotaci

6.7.2022
Roman Kořinek

Rada Karlovarského kraje schválila dotaci v rámci Programu na podporu aktivní činnosti seniorů. Cílem programu je podpora realizace aktivit zaměřených na seniory v Karlovarském kraji.

„Snažíme se podporovat činnosti seniorů každoročně a jejich zájem o dotační peníze nás těší. Peníze je možné použít na zajišťování nejrůznějších aktivit a to například na výlety za památkami, vzdělávací, kreativní kurzy či sportovní a komunitní aktivity,“ uvedl radní pro oblast sociálních věcí Robert Pisár (STAN).

O dotaci mohou žádat spolky seniorů z celého Karlovarského kraje. Na krajský úřad bylo letos doručeno čtrnáct žádostí.

„Minimální výše dotace nebyla stanovena, maximálně však mohla činit padesát tisíc korun s tím, že žadatel směl podat pouze jednu žádost v rámci dotačního programu,“ doplňuje mluvčí Karlovarského kraje Jitka Čmoková.

Mezi úspěšnými žadateli jsou například spolek Generace KK, který chce peníze využít na podporu komunitní činnosti, vzdělávacích a volnočasových aktivit, výletů a poradenské služby – seniorpoint, dále také spolek Krajská rada seniorů Karlovarského kraje, jež se chce zapojit do celorepublikových aktivit seniorů a zúčastnit se Mezinárodních sportovních her seniorů, Sportovní seniorský klub Sadov-Bor, z. s. žádal o dotaci na zajištění sportovních aktivit pro členy spolku v seniorském věku, a to v podobě turnajů v hokeji a nohejbalu a spolek RC Zvoneček z Nejdku využije dotační peníze na zajištění pravidelných pohybových a kreativních kurzů, seminářů, poradenství a workshopů pro seniory.

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte