• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Seniorské bydlení Šolínova v Praze 6 zatím jenom na papíře

  5.1.2020
  Fefík
  Další fotky

  Expertní pracovní skupina připravuje nové využití pro trojdomí v Šolínově ulici v Praze 6. Vznikne v něm moderní seniorské bydlení s péčí, které bude poskytovat sociální a zdravotní služby také seniorům a dalším lidem z okolí. Domy, které historicky sloužily seniorům a dalším sociálním službám, se snad dočkají zahájení rekonstrukce už letos.

  „Dali jsme dohromady experty, kteří znají dobrou praxi a moderní trendy v Česku i zahraničí. Zadáním pro Šolínovu je seniorské bydlení s dostupností sociálních a zdravotních služeb podle potřeb jeho obyvatel a současně dům otevřený seniorům a ostatním z okolí. Vzniknout by v domě mohly třeba kavárna s rozumnými cenami, komunitní zahrada a prostor pro seniory a děti nebo lékařské služby,“ popsala pražská radní pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Johnová.

  Členy expertní skupiny jsou například Matěj Lejsal z domova Sue Ryder, Jan Lorman z organizace Život90, radní pro sociální politiku Prahy 6 Marian Hošek nebo architektka a urbanistka Lenka Burgerová.

  Projekt důchoďáku z první republiky obnoví dejvický Kulaťák. Komu bude sloužit?

  Během zimy expertní skupina navrhne využití trojdomí a připraví také podklady pro přípravu stavební dokumentace ve vazbě na uzavřené memorandum mezi hlavním městem a Prahou 6. Bude zejména dbát na to, aby zde vznikl vhodný mix terénních, ambulantních a pobytových služeb, který umožní stupňovitou péči, a to s ohledem na demografický výhled do roku 2030 a již existující služby v širší oblasti.

  Městská část podle dohody zajistí revitalizaci vnitrobloků a koordinaci zařízení s dalšími místními službami pro seniory, financování projektu a provoz bude v gesci hlavního města. Provozovatelem by měla být příspěvková organizace hlavního města.

  Šestka chce přehrát rekonstrukci důchoďáků na Kulaťáku na někoho jiného. Jenže nikdo nemá zájem

  Budovy č. p. 344, 513 a 514 v Šolínově ulici v Dejvicích byly postaveny v letech 1922-24 jako „Útulný domov osamělým ženám“ a pro sociální účely sloužily až do roku 2013, naposledy jako Domov pro seniory Elišky Purkyňové, který zřizovalo hlavní město.

  Kauzu trojdomí sleduje Náš REGION už od března 2018 a s jejím vývojem se můžete seznámit ve vložených článcích.

  FOTO: Trojdomí Šolínova

  Trojdomí Šolínova - 1 DSC01956Trojdomí Šolínova - 2 DSC01960Trojdomí Šolínova - 3 DSC01957Trojdomí Šolínova - 4 DSC01964Trojdomí Šolínova - 5 P1190239
  Další fotky
  Trojdomí Šolínova - 6 -pokojTrojdomí Šolínova - 7-zahrada-


  Nepřehlédněte