Seriál venkovních zápasů začala Energie výhrou ve Zlíně

25.9.2021
Roman Kořinek

Naprosto zasloužené vítězství si ze Zlína přivezli hokejisté Karlových Varů. Výhra je navíc ozdobena čistým kontem gólmana Filipa Novotného a výhrou první třetiny, což se Energii již dlouho nepovedlo.

Právě začátky zápasů byly v minulých extraligových kolech největším trápením Západočechů. V posledních utkáních totiž vždy museli dotahovat náskok soupeře a to se logicky nelíbilo trenérům Martinu Pešoutovi a Tomáši Mariškovi. A proto byla právě první třetině včera věnována velká pozornost, a jak se ukázalo, jednalo se o rozhodující část zápasu. Energie vyhrála první třetinu 2:0 po gólech Hladonika a kapitána Vondráčka.

Dvoubrankový náskok Energie navíc navýšil v polovině utkání Tomáš Rachůnek. Domácí tým se sice snažil s vývojem utkání i výsledkem něco udělat, ale proti byli nejen obránci Karlových Varů, ale hlavně skvěle chytající Filip Novotný. Ten má v této sezoně skvělou formu a včera za svá záda nepustil ani jeden puk. „Řekli jsme si, že musíme jít do vedení, ideálně vyhrát první třetinu. Ty nám totiž letos zatím moc nešly. Ve Zlíně se to podařilo, vytvořili jsme si dvoubrankové vedení a pak už se nám lépe dýchalo,“ popisuje průběh zápasu karlovarský gólman, který velmi chválil všechny beky.

Gólman rovněž přiznal, že čisté konto potěší, ale důležitější jsou tři body. Své myšlenky ale už upírá směrem k dalším duelům, které Energie opět hraje na cizím ledě. „Pardubice, Třinec i Boleslav mají velmi silné kádry. My ale uděláme vše proto, abychom si nějaké body přivezli,“ dodává Filip Novotný.

Zdroj: vz/hokejkv